Strona główna

Zderzenie osobówki z koparko-ładowarką. Kierujący golfem poniósł śmierć

Zderzenie osobówki z koparko-ładowarką. Kierujący golfem poniósł śmierć

2021-05-17 12:03:09  |  KPP Chojnice

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj rano na drodze wojewódzkiej nr 240 pomiędzy Silnem, a Chojnicami. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 22-letni kierowca golfa z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z koparko-ładowarką. Niestety wskutek zderzenia dwóch samochodów zginął kierowca osobówki. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.


Dzisiaj kilka minut przed godziną 7.00 rano oficer dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze wojewódzkiej nr 240 pomiędzy Silnem, a Chojnicami. Natychmiast w to miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego.

Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 22-letni kierowca osobowego golfa jadąc w kierunku Chojnic z nieustalonych przyczyn na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka koparko-ładowarką. Niestety obrażenia, jakich doznał 22-letni mieszkaniec gminy Chojnice, okazały się śmiertelne. Ponadto uczestniczący w zdarzeniu pasażer osobowego auta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala

Stróże prawa przebadali kierowcę koparki na zawartość alkoholu, był trzeźwy. Policjanci z powodu uszkodzeń powypadkowych zatrzymali dwa dowody rejestracyjne od obu pojazdów Samochody uczestniczące w tym zdarzeniu zostały zabezpieczone i trafiły na wyznaczony parking.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili oględziny rozbitych pojazdów. Policyjny technik wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Droga w miejscu wypadku była zablokowana, dlatego funkcjonariusze wyznaczyli objazdy.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

Szczególnie zwracamy się  do młodych kierowców o rozwagę i dostosowanie prędkości jazdy do warunków ruchu. Bądźmy przezorni i starajmy się przewidywać co może wydarzyć się na drodze. Każdy podejmowany manewr może być niebezpieczny, dlatego żeby nie stracić panowania nad pojazdem zwolnijmy i wykonujmy wszystkie manewry płynnie i mniej gwałtownie.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl