Strona główna

Giełda winyli w Bramie Pomorza

Giełda winyli w Bramie Pomorza

2021-05-15 15:45:29  |  Krzysztof Różycki

Po raz kolejny Toruńska Giełda Winylowa, pojawiła się w pod chojnickiej Bramie Pomorza. Miłośnicy czarnej płyty, płyt CD, a także kaset magnetofonowych mogli na stoiskach odnaleźć wiele ciekawych pozycji.

O tym, że płyty winylowe przeżywają renesans wiedzą już chyba wszyscy. Podobna sytuacja dotyczy również kaset magnetofonowych. Tą swoistą retro modę zauważyli już twórcy muzyki i coraz częściej wydają nowe materiały także na tych nośnikach. Na czym polega ten fenomen? Po zrozumiałym zachwycie cyfrową jakością i ogromną dostępnością, często bez wychodzenia z domu, przyszedł czas tęsknoty za namacalną stroną słuchania muzyki. Bo żadem internetowy serwis muzyczny nie zastąpi okładki płyty winylowej, która często jest małym dziełem sztuki.

Do tego dochodzi nostalgia, w przypadku starszych słuchaczy mamy do czynienia ze wspomnieniami, skojarzeniami, jakie przywodzą na myśl minione czasy. Ta płyta grała podczas najważniejszych życiowych wydarzeń, towarzyszyła chwilom dobrym i złym. Dziś jedno spojrzenie jej okładkę zabiera słuchacza w podróż do przeszłości. Słuchanie muzyki z płyty winylowej, to wyjątkowa celebra, to nie to samo co odpalenie pliku muzycznego w telefonie. Co tworzy lepszy klimat? Odpowiedzcie sobie sami.

 

Toruńska Giełda Winylowa czeka na wszystkich miłośników muzyki w sobotę (15.05) do godziny 21.00 w C.H. Brama Pomorza.


Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl