Strona główna

Wygrał konkurs na dyrektora, musi jeszcze zdać egzamin na urzędnika

Wygrał konkurs na dyrektora, musi jeszcze zdać egzamin na urzędnika

2021-02-26 12:36:51  |  Agata Wiśniewska, fotomontaż ms

Mowa o Andrzeju Placie, który w grudniu ubiegłego roku wygrał konkurs  na stanowisko dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chojnicach.


O powody zatrudnienia Andrzej Platy na okres określony, wynoszący 3miesięcą, podczas wczorjaszej (25.02) sesji Rady Powiatu Chojnickiego dopytywała Mirosława Dalecka. - Rozumiem, że ta decyzja o okresie 3-miesięcznym wynika z faktu, iż pan Andrzej Plata po raz pierwszy został zatrudniony na stanowisko urzędnicze. Skoro wygrał konkurs, to znaczy, że wygrał ten najlepszy. Czy po tych 3 miesiącach, jeśli nowy pan dyrektor się sprawdzi będzie to już powoałnie na 5-letnia kadencję? - podnosiła radna.

- Tak postanowił zarząd. W okresie 3 miesięcy pan Andrzej Plata, jako zatrudniony na stanowisku urzędniczym, takie postępowanie będzie miał przeprowadzone, zakończone egzaminem. W przypadku pozytywnego wyniku będzie to umowa na czas nieokreślony, gdyż nie ma kadencyjności jeśli chodzi o dyrektorów jednostek organizacyjnych - odpowiadał starosta Marek Szczepański.

Andrzej Plata, wieloletni wychowawca w Schronisku dla Nieletnich, na fotelu dyrektora PCPR zastąpił odchodzącego na emeryturę Andrzeja Gąsiorowskiego. W konkursie przeprowadzonym przez starostwo pokonał innego kandydata z urzędniczym doświadczeniem.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl