Strona główna

Trwa 29. finał WOŚP

Trwa 29. finał WOŚP

2021-01-31 16:38:27  |  Agata Wiśniewska

W Chojnicach w ramach 29 finału WOŚP, na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, kwestuje 134 wolontariuszy. Mróz im nie straszny, podobnie jak chojniczanom, którzy przyszli,czy to do parku, czy centrum miasta wesprzeć zbiórkę.


Na zdjęciu Marek Grzegórski z synem Jaśkiem.
Tegoroczny finał jest innych od pozostałych, ze względu na obowiązujący reżim sanitarny, w związku z pandemią koronawirusa. Imprezy i licytacje odbywają się w sieci, dlatego też wolontariusze, mają ograniczone pole do działania, jeśli chodzi o zbiórkę funduszy.
Korzystając, że 29 finał przypadł na niedzielę handlową grosik do puszki wrzucimy robiąc zakupy. Uśmiechniętych chojniczan z puszkami można spotkać również pod kościołami i w centrum miasta. Przy fontannie z kawiarenką, oferującą domowe wypieki po godz. 10, rozstawił się zastępca burmistrza, Adam Kopczyński, ze swoją żoną. Wspólnie z przyjaciółmi przygotowali 20 blach wypieków. Pod dwóch godzinach zdecydowana większość słodkich kalorii była wyprzedana.
Intensywnie kwestowano także w Parku Tysiąclecia. Tutaj zbiórkę na WOŚP połączono ze sportem. Biegacze w odpowiednich odstępach i różnicy czasowej pokonywali dystans 5 km. Wśród nich znalazł się popularyzator torsowania (bieg bez koszulki). Na rowerzystów, którzy w ostatnich dniach dla WOŚP pokonali dystans 10 km czekali Dariusz Piekarski i Andrzej Beger z "Cyklisty". W nagrodę za udokumentowany przejazd czekały medale. - Drugi raz zrobiliśmy wirtualny rajd (przejazd, jak i trasa, miały charakter indywidualny a nie zorganizowany - przypis red.). Organizując rajd dla WOŚP chcieliśmy namówić ludzi do aktywności, stąd wymóg fotorelacji z trasy - mówił Andrzej Beger, prezes ChTMR "Cyklista". Pamiątkowe krążki, dzisiaj w obu przypadkach były to serca, czekały także na biegaczy.
W miejskim zieleńcu na rzecz WOŚP kwestował m.in. pan Marek Grzegórski z 4-letnim synem Jankiem. W innych rejonach miasta serduszka za wsparcie WOŚP rozdawali starsi synowie mężczyzny, Hubert i Wawrzyniec. Grzegórscy w wolontariat na rzecz WOŚP angażują się od lat. - Jasiu urodził się jako wcześniak, dwa miesiące przed terminem. Leżał w szpitalu w Ustce, gdzie dzięki  sprzętowi WOŚP uratowano mu życie. Starsi synowie mieli wykonywane badania na sprzęcie WOŚ. Postanowiliśmy, że właśnie w taki sposób będziemy oddawać to dobro. To jest taka nasza forma wdzięczności dla WOŚP, dla dobrych ludzi, lekarzy i pielęgniarek. Nie straszny nam mróz, nie straszna nam pandemia, nie straszne nam złe słowa ludzi. My i tak będziemy zbierali - powiedział pan Marek.
Po godzinie 13 na pokaz ratownictwa drogowego zaprosili druhowie z OSP Charzykowy i Nowej Cerkwi. Działania podejmowane przez strażaków komentował Ireneusz Korycki.
O godzinie 15 rozpoczęła się transmisja online z Chojnickiego Centrum Kultury. A przed nami jeszcze:

godz. 17.00 - Angee

godz. 17.30 - Kabaret Niezapominajki z KGW Lichnowy

godz. 18.00 - Marta Wieczorkiewicz

godz.  18.30 - Kto da więcej

godz. 19.00 - Gosia Andrzejewicz

godz. 20.00 Światełko do nieba oraz zespół VERBA.

 

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl