Strona główna

Spore zainteresowanie przetargiem na projektowanie ulic

Spore zainteresowanie przetargiem na projektowanie ulic

2021-01-22 13:58:32  |  Agata Wiśniewska, fot. arch.

Do końca listopada br. mają zostać wykonane projekty ul. Wyszyńskiego i Obrońców Chojnic, a do marca 2022 r. ulicy Działkowej. Na postępowanie przetargowe ogłoszone przez Urząd Miejski odpowiedziały cztery firmy. - Rozpiętość  cenowa tych ofert jest duża - mówi Jacek Domozych, dyrektor Wydziału budowlano-inwestycyjnego.

Na zdjęciu fragment ul. Działkowej.

 

Na wykonanie projektu ul. Wyszyńskiego i Obrońców Chojnic samorząd zamierza przeznaczyć po 150 tys. zł. W przypadku Działkowej w budżecie zarezerwowano 50 tys. zł.

Ostatnia z wymienionych dróg jest obecnie intensywnie eksploatowana, ze względu na budowę największego zbiornika retencyjnego - Sobierajczyka. - Ta droga będzie kompletnie zdegradowana po budowie zbiornika - przewiduje burmistrz Arseniusz Finster. Warto tutaj nadmienić, że o wymianę nawierzchni mieszkańcy Działkowej upominali się jeszcze zanim wjechał na nią ciężki sprzęt. Projekt wspomnianej ulicy chcą wykonać trzy firmy. - Rozrzut cenowy od 39 tys. zł do 107 tys. zł. Najniższa oferta jest firmy ze Złotowa - informuje włodarz Chojnic.

- Na projekt ul. Wyszyńskiego, najniższą ofertę złożyło biuro projektowe Łukasza Śpicy z Chojnic. W tym postępowaniu uczestniczą jeszcze dwie firmy. Rozrzut cenowy od 59 tys. zł do 170 tys. zł - podaje Arseniusz Finster. W wyniku przebudowy ulica Wyszyńskiego stanie się węższa o miejsca parkingowe.

Trzecia część przetargu dotyczy ul. Obrońców Chojnic. Miasto chce wzmocnić nawierzchnię drogi, zbudować ścieżkę rowerową i przebudować skrzyżowanie z ul. Gdańską i Subisława. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jakie rozwiązanie komunikacyjne ma zostać tutaj zastosowane, pomóc mają analizy i pomiary ruchu. Do projektowania tego odcinka chętne są cztery podmioty. Najtańszą ofertę, złożyła firma ze Złotowa (59 tys. zł) a najdroższą z Gdańska (179 tys. zł).

Kiedy możemy spodziewać się rozstrzygnięcia przetargu? - Jesteśmy dopiero po otwarciu ofert. Trwa uzupełnianie dokumentacji przez uczestników postępowania. Może w przyszłym tygodniu jakieś decyzje zapadną. Podpisania umów spodziewam się w połowie lutego - mówi Jacek Domozych, szef Wydziału Budowlano-inwestycyjnego w chojnickim ratuszu.

Projekt ul. Wyszyńskiego, jak i Obrońców Chojnic ma być gotowy jeszcze w tym roku. W przypadku Działkowej termin jest do marca 2022 r. - W przyszłym roku może już być realizacja tych inwestycji - mówi Arseniusz Finster.

Informacja z otwarcia ofert

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl