Strona główna

Pierwsze działki z trapezu idą pod młotek

Pierwsze działki z trapezu idą pod młotek

2021-01-18 18:34:36  |  Agata Wiśniewska

Miasto rozpoczyna procedurę sprzedaży działek z trapezu, tj. terenu usytuowanego pomiędzy byłymi działkami Metalowiec a zjazdem na Charzykowy z drogi nr 212. Na początek pod młotek pójdzie 35 nieruchomości o powierzchni od 500 do 1000 m2. - Cena za 1 m2 to 180 zł, to jest cena rynkowa. Razem mamy tam ponad 90 działek do sprzedania - informuje burmistrz Arseniusz Finster.

Na zdjęciu burmistrzowie Chojnic:  Adam Kopczyński (po lewej) i Arseniusz Finster.

W zależności od tego, jak szybko nabywców znajdzie pierwsze 35 działek z trapezu, na sprzedaż zostanie wystawione kolejnych 35. Urząd Miejski w Chojnicach ustalił, że za metr działki we wspomnianej lokalizacji trzeba będzie zapłacić 180 zł. - Ktoś powie, że drogo. Miasto musi zabezpieczyć wodę, ścieki, inni inwestorzy prąd, gaz. Chciałbym zadeklarować i wziąć za to odpowiedzialność, że w ciągu 3 lat na tym terenie będzie na pewno kolektor sanitarny. Woda będzie szybciej, prąd w zasadzie jest i gazociąg też przez szosę Bytowską przechodzi - mówi burmistrz Arseniusz Finster.

Włodarz Chojnic jest przekonany, że przychód ze sprzedaży działek pod budownictwo jednorodzinne nie pokryje pełnych kosztów zainwestowania na trapezie. Podobnego przykładu nie trzeba szukać daleko. - Za sprzedaż działek na Metalowcu otrzymaliśmy 6,5 mln zł, a musimy zainwestować około 15,5 mln zł - informuje Arseniusz Finster.

Poza działkami budowlanymi na trapezie kupić będzie można działki handlowo-usługowe (dwie, każda po 1 ha) usytuowane wzdłuż drogi nr 212. - Docelowo będzie jeszcze jedna działka o powierzchni 3 ha. Chcemy takim buforem usługowo-handlowym odciąć te nieruchomości budowlane, żeby one były wyciszone, żeby hałas z drogi 212 w żaden sposób, nie wpływał na komfort zamieszkiwania na tym terenie - wyjaśnia burmistrz. Przypomnijmy, że droga wojewódzka do 2023 roku ma zostać zmodernizowana.

- Myślę, że oprócz działek, które sprzedajemy teraz na ul. Ustronnej, to będzie bardzo ciekawa lokalizacja. Po budowie ścieżki rowerowej będzie zamknięty pierścień rowerowy dookoła Charzyków,plus połączenie z miastem. Lokalizacja przepiękna 3 km do Charzyków, 3 km do miasta Chojnice. Poprawa bezpieczeństwa będzie tym, co będzie przyciągać inwestorów w ten teren - podsumowuje włodarz.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl