Strona główna

15 stycznia upływa ważny termin ws. zwolnienia ze składek

15 stycznia upływa ważny termin ws. zwolnienia ze składek

2021-01-13 13:52:22  |  oprac. red., fot. pexels.com

Tylko do 15 stycznia prowadzący hotele i podobne obiekty zakwaterowania, a także organizatorzy turystyki mogą wnioskować do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o zwolnienie z obowiązkuopłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r.


Tarcza 6.0 rozszerzyła możliwość zwolnienia ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień ubiegłego roku na kolejnych przedsiębiorców. Warunkiem jest m.in. spadek przychodu o 75 proc. za pierwszy miesiąc objęty wnioskiem w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku. Od 30 grudnia 2020 r. do 15 stycznia 2021 r. wnioski w tej sprawie mogą składać przedsiębiorcy prowadzący działalność hotele i podobne obiekty zakwaterowania, a także organizatorzy turystyki. Wszystkie wnioski o zwolnienia ze składek należy przesyłać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

- Zwolnienie obejmuje także składki opłacone. Jeśli przedsiębiorca opłacił je wcześniej to uzyska zwrot nadpłaty, może też ją przeznaczyć na poczet przyszłych składek - informuje Krzysztof Cieszyński, rzecznik prasowy pomorskiego ZUS-u.

Od 30 grudnia przedsiębiorcy mogą również ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020 r. w ramach Tarczy antykryzysowej 6.0. W tym przypadku wnioski można składać do końca stycznia 2021 r. Szczegółowe informacje o warunkach wsparcia z Tarczy Antykryzysowej 6.0, terminach składania wniosków i konkretnych kodach PKD, które kwalifikują do skorzystania z pomocy, są dostępne na stronie internetowej www.zus.pl.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl