Strona główna

Marszałek dziękuje chojniczanom za obywatelską postawę

Marszałek dziękuje chojniczanom za obywatelską postawę

2020-11-26 13:43:05  |  oprac. red.

Marszałek woj. pomorskiego, Mieczysław Struk, oficjalnie podziękował uczestnikom akcji "Chojnice pomagają. Szyjemy maseczki!" za „życzliwość i wsparcie dla służby zdrowia i pacjentów w czasie pandemii koronawirusa”. Podziękowanie w formie pisemnej trafiło w tym tygodniu do rąk organizatorów akcji.

 

"Wiele organizacji, firm, stowarzyszeń, przedsiębiorców i osób prywatnych może poczuć dumę i satysfakcję ze swojej bezinteresownej pomocy i podjętego działania na rzecz dobra wspólnego. Pragnę szczerze i gorąco podziękować za obywatelską postawę godną naśladowania. Ta życzliwość, zaangażowanie i realne wsparcie dają siłę i nadzieję nam wszystkim" - napisał w liście skierowanym do uczestników akcji "Chojnice pomagają" marszałek, Mieczysław Struk.

Akcja "Chojnice pomagają. Szyjemy maseczki!" była spontaniczną inicjatywą mieszkańców Chojnic w czasie pierwszej fali pandemii, wiosną tego roku. Uczestniczyło w niej kilkuset wolontariuszy, w tym około stu pań dysponujących maszynami do szycia. Akcję poparło wiele chojnickich firm. - Dzięki zaangażowaniu chojniczan udało się uszyć i przekazać potrzebującym prawie 51 tysięcy maseczek. Skorzystali z nich pacjenci i personel szpitali w Chojnicach, Wejherowie i Gdańsku. Maseczki zostały rozdane pacjentom chojnickich przychodni, noclegowni dla bezdomnych mężczyzn, hospicjum, szkół i domów dziecka. Rycerze Kolumba rozprowadzali je wśród seniorów. Korzystała z nich policja.  Maseczki były też rozdawane mieszkańcom naszego miasta w urzędach i centrach handlowych. Nie wolno zapominać, że była to pomoc okazana w czasie najbardziej dotkliwego niedoboru środków ochrony przed wirusem - mówi Tomasz Pepliński, jeden z inicjatorów i koordynatorów akcji.

Kryzys niedoboru maseczek skończył się. Organizatorzy akcji „Chojnice pomagają” zapewniają jednak o swej gotowości do ponownej mobilizacji, gdy znów nastanie potrzeba.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl