Strona główna

Cała kultura 'przejdzie' do ChCK-u

Cała kultura 'przejdzie' do ChCK-u

2020-11-26 13:34:52  |  Agata Wiśniewska

Od 1 stycznia 2021 roku zmiany w strukturze organizacyjnej Urzędu Miejskiego w Chojnicach. Referat kultury i sportu zostanie zlikwidowany, a w jego miejsce powołany Referat sportu. Za kulturę w całości odpowiadać będzie Chojnickie Centrum Kultury.


Nad "reformą" związaną z kultura i sportem w chojnickim ratuszu rozmawiano już od dawna. Potrzebę zmian w funkcjonowaniu Referatu kultury i sportu z uważali m.in. radni. w końcu zapadły konkretne decyzje. - Będziemy zmieniać schemat organizacyjny urzędu. Przestanie istnieć Referat kultury i sportu. Kultura zostanie w całości przeniesiona do ChCK-u. Ma być jeden ośrodek organizacyjno-decyzyjny w sprawie kultury - oświadczył w trakcie ostatniej (23.11) sesji burmistrz Arseniusz Finster.

Referat kierowany przez Zbigniewa Buławę skupi się na sporcie i współpracy z organizacjami pozarządowymi. - Zmiany wiążą się z tym, że przejmujemy od centrum parku halę widowiskowo-sportową. Chcemy ją modernizować. Dołączamy do Modraka, stadionu, orlików, halę i powołujemy Wydział sportu - informował włodarz.

Arseniusz Finster liczy, że nowe rozwiązanie będzie z korzyścią dla wszystkich. - Jeżeli chodzi o siły do organizacji imprez kulturalnych, mamy je bardzo duże. Ja wiąże olbrzymie nadzieje z trzema młodymi ludźmi, którzy kierują placówką (dyrektor Radosław Krajewicz,  zastępcy Łukasz Sajnaj i Grzegorz Szlanga - przypis red.) i będą organizować wydarzenia kulturalne. Też liczę na nowe inicjatywy. Przyjrzymy się też temu, co robimy,  czy nie można tego zrobić lepiej. Zupełnie nowe otwarcie związane z kulturą nastąpi 1 stycznia -  mówił burmistrz.

Po reorganizacji referatu Chojnickie Centrum Kultury przejmie także obowiązki związane z zarządzaniem i działalnością Muzeum Janusza Jutrzenki Trzebiatowskiego.

8 grudnia ma odbyć się wspólne posiedzenie komisji kultury i sportu, edukacji a także komisji ds. społecznych, na którym zmiany w funkcjonowaniu urzędu i ChCK mają zostać szeroko omówione.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl