Strona główna

Smogowi powiedziały stop!

Smogowi powiedziały stop!

2020-11-26 09:32:24  |  Agata Wiśniewska

Trzy pierwsze miejsca w konkursie ogłoszonym przez Stowarzyszenie Chojnicki Alarm dla Klimatu pn. "Smogowi mówimy stop"  w kategorii Film krótkometrażowy zajęły uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Chojnicach: Dominika Orlikowska i Wiktoria Lemańczyk, Julia Skwierawska oraz Oliwia Pecyna. W środę (25.11) chojniczanki odebrały nagrody za swoje 40-sekundowe nagrania.

Na zdjęciu od lewej: Julia Skwierawska, Oliwia Pecyna, Dominika Orlikowska i Wiktoria Lemańczyk.

Konkurs "Smogowi mówimy stop" obejmował również kategorię prace plastyczne, jednak ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, jego organizatorzy, zdecydowali się na skromną uroczystość  wręczenia nagród tylko z laureatkami Filmu krótkometrażowego.

We wspomnianej kategorii rywalizowało 14 filmów. Jury za najlepszy krótki metraż uznało nagranie Dominiki Orlikowskiej i Wiktorii Lemańczyk. - Nagranie filmiku zajęło nam 3-4 dni. Postanowiłyśmy wykorzystać pogodę, jaka obecnie panuje na zewnątrz, mgłę - przyznały licealistki. Mgła przełożyła się na nieco mroczny acz wymowny klimat filmiku, w którym dziewczyny same zagrały. Sceny kręciły w ubiegłym tygodniu w domu i na mieście. Zdobywczyni drugiego miejsca, Julia Skwierawska, skupiła się na pokazaniu, jak można chronić się przed smogiem. - Myślałam, że 40 sekund na filmik to mało czasu, ale okazało się, że wystarcza idealnie - mówiła dziewczyna. Oliwia Pecyna swoje nagranie oparła na pracach plastycznych. Stworzenie animacji zajęło jej około 3 dni.

- Dziękujemy za waszą pracę, zaangażowanie, aktywność i zauważenie problemu jakim jest smog - mówił Jan Bruski ze Stowarzyszenia Chojnicki Alarm dla Klimatu wręczając laureatkom nagrody. Te były personalizowane, dziewczyny mogły same wybrać, co chciały dostać.
Na kategorię Prace plastyczne wpłynęły łącznie 133 prace. Nagrodzeni i wyróżnieni w tej kategorii, po odbiór nagród mogą się zgłaszać do ChCK.
Organizatorzy przy okazji mówili o trudnościach, jakie przysporzyło przeprowadzenie konkursu w czasie pandemii. Po wprowadzeniu nauki zdalnej problematyczne było samo dostarczenie prac. Na szczęście z pomocą przyszło Chojnickie Centrum Kultury. - W marcu zaczęliśmy konkurs, a  w listopadzie zakończyliśmy -  podsumowała Małgorzata Darwish, prezes stowarzyszenia.
Bożena Stępień nawiązała natomiast do początków konkursu, którego pierwsza edycja został przeprowadzona w roku ubiegłym. - Akcja została wymyślona z tego samego powodu, co powstało stowarzyszenie. Zauważyliśmy, że Chojnice mają problem ze smogiem i postanowiliśmy powalczyć. Robimy co możemy. Namawiamy władze miasta, radnych, aby  fundusze poświęcone do walki ze smogiem były jak największe.

Wyniki konkursu „Smogowi mówimy STOP”

Kategoria: PRACE PLASTYCZNE

Przedszkola

Nagrody:

Szkoły Podstawowe klasy I-IV


Wyróżnienia:
- Julia Kordecka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach),
- Emila Śledź (Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach),
- Anna Stor (Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach),
- Magdalena Lietz (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach).

Szkoły Podstawowe klasy V-VIII


Wyróżnienia:
- Zuzanna Gawrońska (Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach),
- Karol Januszewski (Szkoła Podstawowa w Silnie),
- Gabriela Stefańska (Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach),
- Martyna Prabucka (Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach),
- Julia Kawalec (Szkoła Podstawowa w Silnie),
- Pawlikowska Zuzanna (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach)

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl