Strona główna

Rowerem dla Niepodległej

Rowerem dla Niepodległej

2020-11-11 15:50:41  |  Agata Wiśniewska

Sympatycy dwóch kółek w wybranym terminie, od dzisiaj do niedzieli (11 - 15.11), kręcą kilometry w ramach Święta Niepodległości. Z flagą przy swoim jednośladzie muszą pokonać dystans minimum 10 km. Za udokumentowanie przejażdżki, uwzględniającej miejsce pamięci, czekać na nich będzie pamiątkowy medal.

Okazji do przejażdżki nie przegapił Karol Gierszewski z dziećmi, Agatką i Olkiem.

Do uczczenia Święta Niepodległości na sportowo po raz drugi mieszkańców naszego regionu zaprosiło starostwo powiatowe i Chojnickie Towarzystwo Miłośników Roweru "Cyklista". Dzisiaj (11.11) od godziny 11:00 do 12:00, na parkingu przed Chojnickim Centrum Kultury, zainteresowani rajdem mogli odebrać chorągiewki i zarazem wpisać się na medalową listę. Ze względu na pandemię koronawirusa "Cyklista" zrezygnował z zorganizowanego przejazdu. Tegoroczna edycja wydarzenia  przybrała więc formę indywidualnej czy rodzinnej przejażdżki.

Do godziny 11:30 po biało-czerwoną chorągiewkę  zgłosiło się 29 cyklistów,  wśród nich był m.in. Karol Gierszewski ze swoimi pociechami, córką Agatą i synem Aleksandrem. - Ze względu na pogodę obieramy kierunek Krojanty, Klosnowo i okolice - przyznał mieszkaniec Chojnic. Pan Karol od małego stara się wpajać dzieciom zamiłowanie do aktywnego wypoczynku. O dzisiejszym święcie dzieci wiedzę czerpały z zajęć w przedszkolu i szkole.

Rodzinnie i na sportowo 11 listopada  zdecydowali się spedzić także Leszek i Angelo Wahl. - To jest dobry czas. Po pierwsze to naprawdę wielkie święto dla Polaków. Każdy, kto czuje się wielkim Polakiem powinien godnie to święto uczcić. Wybieramy się do Krojant na pomnik ułanów. Mamy w plecaku znicze, które zapalimy. Będzie okazja do chwili zadumy - mówił pan Leszek.
Na zdjęciu powyżej Leszek i Angelo Wahl.
- Przejazd jest całkowicie indywidualny. Uczestnicy podpisują tylko listę odbierając chorągiewki i ruszają sobie na trasę. Mogą dzisiaj jechać, mogą jechać dowolnie do niedzieli, mają tylko wykonać zdjęcie z przejazdu, ewentualnie jeszcze pod pomnikiem , który o tej niepodległości mówi i do nas przesłać. W przyszłą  niedzielę będą mogli spokojnie sobie odbierać medale - informował Andrzej Beger, prezes "Cyklisty".
Janusz Kaszubowski (po lewej) i Andrzej Beger z "Cyklisty" pokazują pamiątkowe medale, jakie trafią do uczestników rajdu.  Jest ich tylko 40.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl