Strona główna

Konkurs fotograficzny z nagrodami

Konkurs fotograficzny z nagrodami

2020-11-03 08:35:43  |  oprac. red., fot. arch.

Stowarzyszenie Centrum Kultury Podziemia w Chojnicach zaprasza młodzież i dzieci z chojnickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz mieszkańców miasta, zajmujących się amatorsko lub profesjonalnie fotografią, do udziału  w Miejskim Konkursie Fotograficznym „Chojnice jakich nie znamy - antyk w architekturze miasta”.

 

- Poprzez udział w konkursie chcemy zachęcić dzieci i młodzież szkolną oraz wszystkich mieszkańców Chojnic, do wnikliwego patrzenia na nasze piękne i okazałe budowle, których korzeni należy szukać w starożytnej Grecji i Rzymie. W naszym mieście znajdują się obiekty historyczne, pozostałości po uprzednich wiekach. Znajdziemy tu wiele średniowiecznych obiektów, budowle barokowe, secesyjne i dominujące w centrum miasta budynki eklektyczne. Na co dzień mijamy te obiekty, nie zwracając uwagi na ich historię czy estetykę. To w nich znajdziemy spiętrzone, dekoracyjne gzymsy, pilastry, kolumny, łuki koliste, tympanony, portyki, wykusze, reliefy, zworniki, girlandy, różyce, dekoracyjne kwiatony. Zaproponowany konkurs ma być okazją do bliższego poznania, oglądania i podziwiania detali architektonicznych budowli Chojnic - mówi Violetta Klugowska z Centrum Kultury Podziemia, organizaującego konkurs.


Pokłosie konkursu będzie zaprezentowane na wystawie w Galerii Podziemia Kościoła Gimnazjalnego w Chojnicach.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia wybranego obiektu architektonicznego, ukazującego detal lub element architektoniczny nawiązujący do antyku grecko-rzymskiego.

Fotografia zgłoszona (wg załączonej w regulaminie karty zgłoszeń) powinna być w formie wydruku (format A4) o wysokiej rozdzielczości, oraz w wersji elektronicznej zapisanej w formacie jpg., które należy przesłać na adres mailowy: berezkejstut@gmail.com w folderze o nazwie -imię i nazwisko autora.

Każdy uczestnik może zgłosić do 3 fotografii. Zdjęcia należy przynieść w zaklejonejkopercie do Baszty Nowej, ul. Podmurna 13, w piątek od godz. 16:30 do 18:30 oraz w sobotę od godziny 11:00 do 13:00


Organizatorzy przewidują nagrody dla dorosłych uczestników:


Dzieci i młodzież nagrodzona w konkursie otrzymują nagrody rzeczowe.

Regulamin konkursu

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl