Strona główna

Zebrania osiedlowe zostały odwołane

Zebrania osiedlowe zostały odwołane

2020-10-16 15:04:17  |  Agata Wiśniewska

 

Jutro (17.10) zebrania sprawozdawcze miały odbyć trzy Samorządy Mieszkańców Osiedli, tj. Osiedle nr 3, 1 i 6. W związku z wpisaniem powiatu chojnickiego do strefy czerwonej Urząd Miejski w Chojnicach został zmuszony zebrania odwołać.


- W związku z tym, że miasto Chojnice  trafiło wraz z powiatem chojnickim do czerwonej strefy, jeśli chodzi o działania antycovidowe, musimy odwołać zebrania sprawozdawcze Samorządów Mieszkańców Osiedli. Od jutra w strefach czerwonych w zgromadzeniach  publicznych może uczestniczyć max. 10 osób - informuje Adam Kopczyński. Organizacja zebrania przy takich obostrzeniach wymusiłaby na jego organizatorach selekcję osób chcących w nim uczestniczyć. - My nie możemy ograniczać dostępu do takiego zebrania mieszkańcom, stąd nasza decyzja - dodaje zastępca burmistrza.

Zebranie sprawozdawcze odbył do tej pory tylko jeden samorząd, tj. "dziewiątka". Mieszkańcy tego osiedla spotkali się w minioną sobotę na hali Centrum Parku. U pozostałych dziewięciu samorządów powstaje, więc problem rozliczenia się  z działalności za rok ubiegły.  - Według statutu miasta Chojnice jedynym organem decydującym o samorządzie jest zebranie. My nie mamy możliwości zatwierdzić planu działania, wydatków i sprawozdania z działalności zarządu za poprzedni rok. Na razie jesteśmy zawieszeni w próżni, nie wiadomo co z tym fantem zrobić, bo nie ma żadnej innej drogi pośredniej w postaci samodzielnej decyzji samorządu o tych kwestiach, ani też nie możemy zrobić zdalnego zebrania, z uwagi na to, że nia ma to żadnego przepisu - mówi włodarz.
Jak na razie, nikt nie jest w stanie powiedzieć, kiedy zebrania zostaną przywrócone

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl