Strona główna

Śmiertelny wypadek na 212. Nie żyje 34-letni mieszkaniec Chojnic

Śmiertelny wypadek na 212. Nie żyje 34-letni mieszkaniec Chojnic

2020-10-13 11:01:51  |  Agata Wiśniewska, fot. KP PSP Chojnice

 

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj (13.10) rano, na trasie Chojnice - Bytów, na wysokości zjazdu do Kopernicy. Zderzyły się tutaj trzy auta. Śmierć na miejscu poniósł kierujący volkswagenem caddy.


- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących nie miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem  volkswagen caddy, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu ruchu, zderzył się z prawidłowo jadącym od strony Bytowa samochodem ciężarowym, a  w tym czasie  jadący za ciężarówką samochód osobowy marki audi, uderzył w tył tego pojazdu.  Niestety w wyniku zdarzenia kierujący volkswagenem, poniósł śmierć na miejscu. Jest to 34-letni mieszkaniec Chojnic - informuje mł. asp. Justyna Przytarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.

Na miejscu wypadku pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. - Policjanci przeprowadzają oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczają ślady, sporządzają też dokumentację fotograficzną pod nadzorem prokuratora - mówi oficer prasowy chojnickiej policji.  Kierujący ciężarówką, jak i audi zostali przebadani alkomatem. Byli trzeźwi. - Będziemy szczegółowo  wyjaśniać szczegóły i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.


Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozważną jazdę. - Zmieniają się warunki pogodowe, należy zatem zachować szczególną ostrożność, skupić się na drodze i jeździe, żeby nie dochodziło do tak tragicznych zdarzeń - mówi mł. asp. Przytarska.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl