Strona główna

Dlaczego warto studiować Finanse i Rachunkowość?

Dlaczego warto studiować Finanse i Rachunkowość?

2020-09-25 19:16:26  |  Sopocka Szkoła Wyższa

Finanse i Rachunkowość to obecnie jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Nic w tym dziwnego – studia te są wartościowe i gwarantują dobrą pracę.


Studia ekonomiczne to najlepsza odpowiedź na wyzwania rynku pracy. Zapotrzebowanie na samodzielnych księgowych zgłosiły m.in. powiaty chojnicki, człuchowski, tucholski oraz sępoleński. Sopocka Szkoła Wyższa wychodzi naprzeciw potrzebom lokalnego rynku pracy
i oferuje trzy specjalności na studiach magisterskich Finanse i Rachunkowość:

1 . Rachunkowość i Controlling

W ramach tej specjalności otrzymasz nowoczesną wiedzę niezbędną zarówno w zawodzie księgowego, jak i controllera. Księgowy to zawód z tradycjami i mocną pozycją w przedsiębiorstwie, natomiast controller to zawód nowy, z przyszłością. Umiejętności zdobyte podczas studiów na tej specjalności obejmują przygotowanie dokumentów źródłowych, prowadzenie ewidencji syntetycznej i analitycznej oraz sporządzenie sprawozdawczości finansowej.

Po studiach będziesz mógł pracować w:

2. Zarządzanie Finansami

W warunkach rynku kapitałowo-pieniężnego finanse są podstawą funkcjonowania podmiotów gospodarczych, a zarządzanie nimi dotyczy w głównej mierze zarządzania finansami. Od decyzji z zakresu zarządzania finansami zależy skuteczność podejmowanych działań i pozycja przedsiębiorstwa na rynku.

Dzięki zdobytej wiedzy, będziesz mógł pracować jako:

3. Podatki i Doradztwo Podatkowe

Podatki były, są i będą ważną kategorią ekonomiczną i prawną nie tylko każdego systemu politycznego, lecz są one ważne i obecne w życiu każdego podatnika i działalności wszystkich przedsiębiorstw.

Celem specjalności jest zapoznanie studentów z wiedzą z zakresu materialnego i proceduralnego prawa podatkowego, prawa celnego i dewizowego. Studenci nabędą umiejętności interpretowania przepisów podatkowych.

Po studiach będziesz mógł pracować w:

Tylko do 30 września obowiązuje promocja na wpisowe 0 zł oraz niższe czesne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną: www.ssw-sopot.pl

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl