Strona główna

Wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Policjanci zatrzymali jemu prawo jazdy

Wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Policjanci zatrzymali jemu prawo jazdy

2020-08-14 10:50:27  |  oprac. red., fot. KPP Chojnice

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu w miejscowości Konarzynki. Pracujący na miejscu mundurowi ustalili, że 67-letni kierowca peugeota nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu od strony Bytowa nissanowi, który w yniku zderzenia wpadł na kolejny pojazd jadący od strony Chojnic. Elementy uczestniczących w tym zdarzeniu pojazdów uszkodziły osobową skodę. W wyniku nagłego zatrzymania się poruszających się pojazdów kierujący motocyklem był zmuszony przewrócić motocykl na prawy bok. Cztery osoby uczestniczące w tym zdarzeniu trafiły do szpitala, w tym dwoje dzieci.


Wczoraj (13.08) kilka minut po godzinie 13;00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu drogi nr 236 i 212 w miejscowości Konarzynki. Natychmiast w to miejsce wysłał funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. - Wstępnie pracujący na miejscu mundurowi ustalili, że 67-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego jadąc samochodem osobowym marki Peugeot 206 jadąc od strony Chojnic w kierunku Bytowa i skręcając w lewo w kierunku Konarzynek, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nissanowi jadącemu z naprzeciwka. W wyniku zderzenia samochodów, nissan uderzył w poruszającego się w kierunku Bytowa  peugeota. Uszkodzona przez elementy rozbitych pojazdów została skoda, a motocyklista jadący w tym samym ciągu pojazdów został zmuszony przez nagłe zatrzymanie pojazdów do przewrócenia motocykla na prawy bok.  Cztery osoby uczestniczące w tym zdarzeniu zostały przewiezione do szpitali. Na szczęście ich obrażenia okazały się nie groźne - mówi sierż. sztab. Justyna Przytarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kierowcy samochodów uczestniczących w tym zdarzeniu byli trzeźwi. Stróże prawa wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Ujawnione i zabezpieczone na miejscu ślady pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 67-letniemu mieszkańcowi powiatu człuchowskiego oraz dowody rejestracyjne od trzech pojazdów.

Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia i jednocześnie apelują do kierowców o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl