Strona główna

Potrącił 14-latka i uciekł nie udzielając mu pomocy

Potrącił 14-latka i uciekł nie udzielając mu pomocy

2020-08-14 10:37:25  |  oprac. red.

Policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca gminy Chojnice podejrzewanego o potrącenie 14-letniego chłopca oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Jak się okazało mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Do zdarzenia doszło w minioną środę (12.08) wieczorem w Powałkach na przejściu dla pieszych. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego.W minioną środę (12.08) kilka minut po godzinie 20:00 dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że kierujący potrącił na przejściu dla pieszych nastolatka i uciekł z miejsca zdarzenia. - Natychmiast zostali we wskazane miejsce skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy zastali poszkodowanego 14-letniego mieszkańca tej miejscowości, który z obrażeniami ciał został przewieziony do szitala oraz świadków, którzy wezwali pomoc. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalali szczegóły, które pomogły by w ustaleniu sprawcy tego zdarzenia. W międzyczasie na miejscu pojawił się mężczyzna, który poinformował, że był pasażerem pojazdu, które chwilę wcześniej uczestniczyło w tym zdarzeniu, co pomogło w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który prawdopodobnie kierował wskazywanym przez świadków autem - informuje sierż. sztab. Justyna Przytarska.  

Policjanci ustalili dokładny adres zamieszkania podejrzanego o potrącenie po czym pojechali na miejsce, gdzie zastali opisanego mężczyznę. - Funckjonariusze wyczuli od 51-latka wyraźny zapach alkoholu. Mężczyzna nie potwierdzał faktu, aby kierował pojazdem w tym czasie, kiedy doszło do potrącenia 14-latka. Funkcjonariusze sprawdzili auto, które stało zaparkowane w garażu. Pojazd posiadał wyraźne uszkodzenia. Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny pojazdu zabezpieczając tym samym ślady zarówno z pojazdu jak i miejsca zdarzenia - mówi oficer prasowy chojnickiej policji.

Mężczyzna odmówił badania na zawartość alkoholu, została od niego pobrana krew do badań laboratoryjnych. 51-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (12.08) mieszkaniec gminy Chojnice został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Policjanci poprzez prokuraturę wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. - Za popełnione przestępstwa, spowodowanie wypadku drogowego oraz za ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzany mężczyzna odpowie również za kierowanie w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat więzienia - podaje policjantka.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników dróg o bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a w okolicach przejść dla pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i kierowania się zasadą ograniczonego zaufania. Konsekwencje zderzenia pieszego z samochodem mogą być bardzo poważne, a czasem tragiczne.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl