Strona główna

Dla ochłody wodna mgiełka

Dla ochłody wodna mgiełka

2020-08-07 13:22:47  |  Agata Wiśniewska

W centrum Chojnic ratunkiem na upały nie tylko orzeźwiające napoje i lody. Lada moment powinien uruchomić się zraszacz.


Urządzenie, które na stałe jest zamontowane na płycie Starego Rynku uruchamia się automatycznie w temperaturze 26°C. Choć w tym sezonie termometry wskazywały już około 30°C,  próżno było szukać tego jakże miłego orzeźwienia w centrum miasta.

- W marcu i kwietniu były nakazy nie uruchamiania fontann i różnych innych rzeczy. Te przepisy w różnych miastach różnie były stosowane - mówi Jarosław Rekowski. W Chojnicach zastosowano się do wytycznych. Miejska fontanna została uruchomiona dopiero przed miesiącem. - COVID-19 rozprzestrzenia się, ale nie przez wodę. W fontannie mamy wodę chlorowaną wobec powyższego podjęliśmy działania, żeby ją uruchomić jako atrakcję - dodaje dyrektor wydziału komunalnego.- A co ze zraszaczem? - pytamy. - Uruchomimy też zraszać, tzn. jeśli temperatura otoczenia będzie odpowiednia to on się sam włączy - informuje urzędnik. Urządzenia uruchamia się w temperaturze 26°C.

Ze względu na sanitarne obostrzenia nie ma nawet co podchodzić do zdroju, który jest w sąsiedztwie zraszacza. - Włączenie zdroju odbywa się poprzez naciśnięcie, jest co prawda tam woda czerpana, zdrowa czysta, ale całą atrakcję z tego względu zachowamy jako nieaktywną - mówi urzędnik.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl