Strona główna

Jaki czajnik wybrać do kuchni?

Jaki czajnik wybrać do kuchni?

2020-08-07 10:03:19  | 

Czajnik może być nie tylko funkcjonalnym urządzeniem, ale i designerskim dodatkiem w kuchennej aranżacji. Jak wybrać czajnik, który spełni wszystkie nasz oczekiwania i potrzeby? Na co zwrócić szczególną uwagę przy jego kupnie i w końcu, gdzie znajdziemy najlepsze czajniki?


Trudno wyobrazić sobie kuchnie bez czajnika. Jest on bowiem jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu. Czajnik jest niezbędny, gdy chcemy zrobić swoją ulubioną kawę, czy herbatę i przydaje się w chwilach, kiedy to potrzebujemy szybko uzyskać wrzątek. Znacznie różni się od zwykłego garnka, ponieważ wykonany jest w sposób, który pozwala na błyskawiczne zagrzanie wody do odpowiedniej temperatury. Wszystko to dzięki wykonaniu z odpowiedniego materiału, a także unikalnej budowie tworzącej zamknięty obieg. W sklepach dostępne są obecnie różne rodzaje czajników. Ważne, by wybrać taki, który zapewni nam funkcjonalność w naszej kuchni oraz spełni wszelkie nasze oczekiwania. Jaki czajnik kupić?

 

Wiele możliwości — rodzaje czajników

W sklepowych ofertach znajdziemy szeroki wybór wśród produktów. Na rynku dostępne są bowiem różne rodzaje czajników. Najpopularniejsze są oczywiście te tradycyjne oraz elektryczne. Warto więc dowiedzieć się, czym różnią się one od siebie, a także jakie zalety zapewniają podczas użytkowania.

Czajniki tradycyjne znane są z pewnością każdemu. Mowa tu bowiem o uroczych imbrykach wyposażonych w charakterystyczny gwizdek sygnalizujący wrzenie wody. Obecnie prezentują się one jednak zupełnie inaczej niż jeszcze parę lat temu. Dziś możemy kupić czajniki klasyczne reprezentujące najwyższy poziom nowoczesnego designu. Przede wszystkim, warto podkreślić, że są one przeznaczone do użytkowania na kuchence gazowej. Coraz więcej modeli wyposażonych jest też w podstawę umożliwiającą podgrzewanie na płycie indukcyjnej. Czajniki tradycyjne przeważnie wykonane są ze stali nierdzewnej. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia oraz umożliwia szybkie nagrzewanie.

Czajniki elektryczne wyróżniają się przede wszystkim dużą wygodą użytkowania oraz możliwością zastosowania wielu nowoczesnych funkcji. W takim urządzeniu woda zazwyczaj podgrzewa się nieco szybciej niż w czajniku tradycyjnym. Nie jest to jednak znacząca różnica. Dla wielu osób dużym atutem będzie tu spore zróżnicowanie cenowe wśród modeli. W sklepach znajdziemy bowiem zarówno najzwyklejsze modele wykonane z plastiku za kilkadziesiąt złotych, jak i ultranowoczesne za nawet kilkaset złotych. Większość czajników elektrycznych wyposażonych jest w we wskaźnik wody znajdującej się w urządzeniu. Najnowsze modele często umożliwiają także podgrzewanie wody do wyznaczonej temperatury.

 

Czajnik dopasowany idealnie — liczy się design!

Wybierając czajnik do domu, powinniśmy kierować się różnymi istotnymi czynnikami. Zanim przejdziemy jednak do tych technicznych, pomówmy o z pewnością dla wielu najważniejszym, czyli o designie. W końcu jest to jedno z akcesoriów kuchennych, które właściwie nieustannie jest wyeksponowane. Bardzo ważne więc, by jego wygląd dobrze komponował się z resztą kuchennej aranżacji. Dobrze, jeśli będzie spójny z meblami lub innymi dodatkami. W sklepach dostępne są różne rodzaje czajników. Przy wyborze zwróćmy więc uwagę między innymi na kolor, detale, czy rodzaj zastosowanego materiału. Obecnie bardzo modne są na przykład czajniki la bonita stylizowane na styl retro. Taki dodatek świetnie ozdobi każdą kuchnię.

 

Jakie parametry wziąć pod uwagę wybierając czajnik?

Decydując się na kupno czajnika, powinno zależeć nam przede wszystkim na tym, by był on estetyczny, dopasowany do naszych potrzeb i wytrzymały. Z tego też powodu zawsze zwracajmy uwagę na kilka ważnych parametrów. Jednym z decydujących o jego funkcjonalności jest na przykład pojemność. W tym przypadku najlepiej sugerować się ilością domowników. Do kawalerki, czy też mieszkania dwuosobowego doskonale sprawdzą się czajniki do 1,5 litra. Dla większych rodzin 2 litry to minimum. Niemniej ważną rzeczą jest też materiał, z jakiego wykonany jest sprzęt. W sklepach są różne rodzaje czajników, od plastikowych, poprzez żeliwne, aż po te ze stali nierdzewnej. Te ostatnie są tu jednak bezkonkurencyjne.

Jednym z największych dylematów towarzyszących osobom chcącym kupić nowy czajnik, jest to, czy lepiej postawić na ten tradycyjny, czy może na elektryczny. Każdy z nich ma wiele wspaniałych atutów. Czajniki tradycyjne idealnie sprawdzą się u osób ceniących sobie klasykę, dobry styl i solidność. Pamiętajmy jednak by odpowiednio dopasować model, w zależności, czy dysponujemy kuchenką gazową, czy też indukcyjną. Czajnik elektryczny jest natomiast bardzo wygodny w użytkowaniu, jednak jego eksploatacja generuje spore ilości energii.

 

Gdzie kupić czajnik?

Kupno nowego czajnika może być inwestycją na wiele lat. Tak będzie z pewnością, jeśli wybierzemy model najlepszej jakości. Duży wybór oraz różnorodne rodzaje czajników znajdziemy na przykład w sklepie La bonita. Najwyższa klasa użytych materiałów i nowoczesny, ale i niezwykle elegancki design, to tylko nieliczne z zalet produktów la bonita.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl