Strona główna

ChTMR 'Cyklista' rozpoczął sezon

ChTMR 'Cyklista' rozpoczął sezon

2020-07-06 07:45:53  |  oprac. red., fot. nadesłane

Po długim czasie rygoru sanitarnego, oficjalnie otwarcie sezonu wycieczek rowerowych zainicjowali wczoraj (5.07) członkowie Chojnickiego Towarzystwa Miłośników Roweru "Cyklista".Wzięło w nim udział około 50 uczestników z Chojnic i okolic. Uczestnicy rajdu pokonali prawie 30 kilometrowy odcinek trasy wyznaczony przez organizatorów.

Rodzinny przejazd rowerowy odbył się dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miasta Chojnice oraz przy wsparciu Wyłuszczarni Nasion Klosnowo.

Uczestnicy rajdu jak zawsze zebrali się przed fontanną na Starym Rynku, gdzie organizatorzy rajdu oraz policjanci z patrolu rowerowego oddelegowani z Rewiru Dzielnicowych w Charzykowach poinformowali uczestników o zasadach bezpieczeństwa poruszania się po drogach dla rowerów oraz jak będzie wyglądał program imprezy.

Wszyscy ruszyli w trasę ulicami Chojnic, gdzie na skrzyżowaniach czuwali policjanci z Ruchu Drogowego chojnickiej komendy, aby cykliści bezpiecznie przejechali przez niebezpieczne skrzyżowania.

- Po dojechaniu do Wyłuszczarni Nasion w Klosnowie czekali na nas pracownicy, którzy przywitali cyklistów rozpalonym ogniskiem i opowiedzieli na temat historii tego miejsca, które niestety z uwagi na COVID-19 nie można było zwiedzać - mówi Andrzej Begger prezes "Cyklisty".

Po poczęstunku pieczonymi kiełbaskami przyszedł czas na losowanie nagród, które CHTMR "Cyklista" przygotował dla uczestników. Można było wygrać Voucher do jednego z salonów rowerowych.

Po losowaniu nagród Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach również przygotowała upominki dla najmłodszych, którzy na pytania policjantów dotyczących bezpiecznego poruszania się rowerem oraz wypoczynku nad wodą wykazali się dużą wiedzą i w nagrodę otrzymali nagrody pocieszenia.

Na zakończenie część uczestników skorzystała jeszcze z dłuższej trasy a pozostali uczestnicy bezpiecznie wrócili do Chojnic.

- Serdecznie dziękujemy uczestnikom rajdu z wspólny przejazd, oraz burmistrzowi Chojnic za finansowe, a Wyłuszczarni Nasion Klosnowo za gorące przywitanie. Do zobaczenia na kolejnym rajdzie rowerowym. Już za tydzień w piątek - mówi z kolei Dariusz Piekarski.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl