Strona główna

Ekspresowa wizyta premiera w Chojnicach

Ekspresowa wizyta premiera w Chojnicach

2020-07-05 21:26:03  |  Agata Wiśniewska

Mateusz Morawiecki przywiózł promesy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla samorządów z powiatu człuchowskiego i chojnickiego. Zapowiedział także pomoc dla Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum w wysokości 1 mln zł.Szef rządu pojawił się w Centrum Edukacyjno- Wdrożeniowym zgodnie z planem, tj. o godz. 15:50. Towarzyszył mu wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Oficjalna część uroczystości trwała zaledwie 15 minut. W tym czasie Mateusz Morawiecki wygłosił krótkie przemówienie, w którym podkreślał ważność stabilności politycznej. Mówił także o potrzebie rozwoju infrastruktury takich miast jak Chojnice czy Człuchów. Ponadto poinformował o pomocy dla TPH w wysokości jednego miliona złotych. Na taką deklarację zgromadzeni na sali zareagowali oklaskami. Jak przyznał premier o wsparcie budowy Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum zabiegał poseł Aleksander Mrówczyński.

Następnie premier wręczył samorządowcom z powiatu chojnickiego i człuchowskiego promesy z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych. W  przypadku Chojnic to prawie 9,8 mln zł, gminy Chojnice 4,5 mln zł, powiatu chojnickiego 3,3 mln zł, gminy Czersk 2,5 mln zł, gminy Brusy 2,6 mln zł.

Na Mateusza Morawieckiego pod CEW-em czekali demonstrujący z plakatami. Żegnały go gwizdy. A potem już słowne utarczki między Polakami...

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl