Strona główna

Rafał Trzaskowski odwiedził Chojnice

Rafał Trzaskowski odwiedził Chojnice

2020-06-30 21:47:43  |  Agata Wiśniewska

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta odwiedził we wtorek (30.06) po południu Chojnice.

Spotkanie z Rafałem Trzaskowskim odbyło się we wtorek (30.06) na płycie Starego Rynku. Uczestnika drugiej tury wyborów prezydenckich w imieniu samorządowców  i mieszkańców naszego regionu serdecznie witał burmistrz Arseniusz Finster. - Jesteśmy przekonani jako samorządowcy, że prezydent Trzaskowski będzie gwarantem tego, że będziemy się rozwijać jako samorządy - mówił włodarz Chojnic. W samym wystąpieniu Rafał Trzaskowskiego nie zabrakło także odniesień do samorządu. - Mnie jako samorządowca nie trzeba przekonywać, że samorządu trzeba bronić. (...) Nie damy sobie odebrać dumy z samorządów - mówił prezydent Warszawy.


Zdaniem Trzaskowskiego pierwsza tura wyborów pokazała, że olbrzymia większość Polek i Polaków chce zmiany. - Dzisiaj tę zmianę musimy przeprowadzić razem. Dlatego, że potrzeba nam silnego prezydenta, który ma swoje zdanie, który jest w stanie powiedzieć władzy "może się mylicie", który jest w stanie władzy zadawać trudne pytania. Ubiegający się o urząd prezydenta uważa, że Andrzej Duda takich pytań nie stawia. - Boi się być prezydentem niezależnym, co więcej boi się przyjść na otwartą debatę i nie chce dyskutować o tym, co naprawdę jest dla nas ważne - podnosił. Swojego konkurenta po raz kolejny zapraszał do udziału w debacie, ale nie w studiu telewizji publicznej. - Najważniejsze, żeby rozmawiać o przyszłości, żeby traktować nas poważnie. Te tematu do rozmów to choćby prawa kobiet,  darmowe żłobki i przedszkola czy wyrównywanie szans. W nawiązaniu do ostatniego z wymienionych mówił o inicjatywie jaką by podjął, tj. wprowadzeniu prezydenckiego stypendium dla zdolnej młodzieży. Poza tym "powinniśmy rozmawiać o katastrofie klimatycznej, ekologicznej".

Zapowiadał, że spełni postulaty Szymona Hołowni, który zanotował 3. wynik w pierwszej turze wyborów. - Weto samorządowe, weto na wszystkie inicjatywy, które będą chciały szkodzić środowisku. Zadbam o to, aby kancelaria prezydenta była apolityczna, wypełniona społecznikami i ludźmi dobrej woli - mówił Rafał Trzaskowski.

Przez dziesięć najbliższych dni będzie starał się przekonać do siebie nieprzekonanych. Ma dość szczucia na siebie Polaków. - Politycy PiS przez cały czas zajmują się walką z cieniem, z wyimaginowanym wrogiem. Takiej nienawiści mam dość.

Rafał Trzaskowski wchodził na mównicę przy słowach piosenki "Jeszcze będzie przepięknie". Ta sama melodia towarzyszyła mu przy zejściu. Po oficjalnej cześci przyszedł czas na autografy, przybicie żółwika i pamiątkowe zdjęcia z wyborcami. Co czujniejsi w tłumie wychwycili też inne znane twarze - Barbara Nowacka, Tomasz Lis.
Zapowiedzianego spaceru uliczkami Chojnic nie było, za to szybka wizyta w ratuszu.


Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl