Strona główna

Wystawa 'MY. WY' Martyny Domozych

Wystawa 'MY. WY' Martyny Domozych

2020-06-29 11:13:43  |  ChCK

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na wystawę malarstwa artystki pochodzącej z Chojnic.


Martyna Domozych jest rodowitą chojniczanką, ukończyła Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w 2011 r. – dyplom w pracowni malarstwa Mariusza Kruka. W 2016 roku otrzymała dyplom Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie – kierunek: charakteryzacja teatralno-filmowa.

Zawodowo związana z teatrem; współpracowała z teatrem Roma, Polską Operą Królewską, Operą Kameralną. Obecnie pracuje w Teatrze Palladium (przy spektaklach Młodego Baletu Polskiego) oraz w Teatrze Rampa na Targówku w Warszawie. Jej obecnym miejscem zamieszkania jest warszawski Grochów, który stał się inspiracją do stworzenia cyklu malarskiego:
MY
WY

W centrum twórczości jest człowiek, samotny, zadumany, oddający się refleksji nad niesprzyjającą, bezładną przestrzenią. Pokazuje świat bliski i daleki, ludzi którzy są nam obcy, a jednocześnie tak podobni do nas. Malarstwo Martyny Domozych to silny kontrast tonów i temperatur, które odsłaniają różnorodność obecną w rzeczywistości.

Wystawy:

2015 – Pokaz epokowy „Napoleon i sztuka”, Zamek Królewski w Warszawie,

2016 – Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, wystawa sukien w stylu Empire,

11/2018 – Galeria Uległa, Galeria Łysego Pingwina w Warszawie, wystawa malarstwa,

09/2019 – Galeria Dziesiątka GCK Skierdy – wystawa malarstwa,

01/2020 – Udział w projekcie pomocy dla Australii autorstwa Rotary Club Warszawa – Józefów i RAC Warszawa (Warszawski Klub Rotaract) – przekazanie obrazu na aukcję.

Serdecznie zapraszamy!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl