Strona główna

Chojnicka 'piątka' wysoko w województwie

Chojnicka 'piątka' wysoko w województwie

2020-06-26 16:23:04  |  SP nr 5

Szkoła Podstawowa nr 5 im. J. H. Derdowskiego w Chojnicach w tym roku szkolnym wysoko uplasowała w rywalizacji sportowej szkół podstawowych. Spośród blisko 400 sklasyfikowanych placówek w województwie pomorskim, SP 5 w Chojnicach zajęła 12. miejsce.

Wspaniały wynik w województwie składa się z wielu zwycięstw i udziału w kilkudziesięciu imprezach sportowych na szczeblu miejskim, powiatowym, półfinałów i finałów wojewódzkich, do których uczniów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego z „piątki”: Katarzyna Polaszek, Wioletta Polakowska, Mirosław Laskowski, Rafał Żuchowski, Damian Stojak, Radosław Pilcek, Arkadiusz Męcikalski.

Największe brawa oczywiście należą się dzieciom. Wielki wysiłek, zaangażowanie, chęć rywalizacji, poświęcenie wielu godzin swojego wolnego czasu na doskonalenie umiejętności, to gwarantowany sukces. Bez wspólnej pracy tak wspaniały wynik sportowy byłby niemożliwy.

Największymi sukcesami w tym roku były udziały sportowców z Chojnic w zawodach na szczeblu półfinałów i finałów wojewódzkich, w których opiekunami dzieci byli Damian Stojak i Radosław Pilcek :


W klasyfikacji końcowej szkół podstawowych w rywalizacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach uplasowała się na najwyższym miejscu wśród szkół z regionu.


Gratulujemy wspaniałych wyników sportowych i życzymy sukcesów w kolejnych latach.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl