Strona główna

Chojnice. Zmiany adresu siedziby dwóch OKW

Chojnice. Zmiany adresu siedziby dwóch OKW

2020-06-26 15:19:06  |  oprac. i fot. (aw)

Chojniczanie z okręgu wyborczego nr 4 i 18 w najbliższą niedzielę (28.06) będą musieli pofatygować się do innych lokali niż zazwyczaj. Ze względu na koronawirusa siedziba OKW nr 4 z Zakładu Produkcji Materiałów Budowlanych inż. Kazimierza Gintera została przeniesiona do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej przy ul. Gdańskiej 51, Siedziba OKW nr 18 z Przedszkola "Misiowa Akademia" zaś do budynku socjalnego Orlika przy ul. Jedności 1A.Zarówno prowadzący zakład produkcyjny, jak  i przedszkole nie wyrazili zgody na umiejscowienie w należących do nich nieruchomościach lokali wyborczych ze względu na obawy związane z koronawirusem.

Na terenie miasta Chojnice znajdują się 24 obwody głosowania. Siedziby Obwodowych Komisji Wyborczych (OKW), poza dwoma wymienionymi wyżej wyjątkami, nie zmieniły się w porównaniu do poprzednich wyborów z 2019r.
Dla nie pamiętających swojego okręgu wyborczego mała ściąga. Na stronie PKW odnajdziecie numer okręgu i należące do niego ulice.
- W związku z koronawirusem wyborcy muszą wchodzić do lokalu wyborczego w maseczkach lub innych elementach ochronnych, które zasłonią usta i nos.Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia w lokalu wyborczym będzie mogła przebywać maksymalnie jedna osoba na 4 metry kwadratowe. Członkowie komisji zostaną wyposażeni w środki ochrony osobistej. Wprowadzona zostanie także dezynfekcja klamek, uchwytów, miejsce do głosowania oraz urn - mówi zastępca burmistrza Adam Kopczyński.
Krzyżyk przy nazwisku jednego z kandydatów na prezydenta Polski będzie można postawić w najbliższą niedzielę (28.06), w godzinach 7 - 21.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl