Strona główna

'I w Gotyku i w Baroku - Narodowe Łowisko Muzyczne w Chojnicach'

'I w Gotyku i w Baroku - Narodowe Łowisko Muzyczne w Chojnicach'

2020-06-15 12:49:32  |  Agata Wiśniewska

Pierwszy z pięciu koncertów zaplanowanych w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura w sieci" odbędzie się w najbliższą niedzielę, tj. 21 czerwca o godz. 18 w Bazylice Mniejszej. Największe przeboje muzyki barokowej wykona Orkiestra Symfoników Bydgoskich pod batutą Marka Czekały, przy mikrofonie Natalia Rubiś-Krzeszowiak (sopran) i Krystian Krzeszowiak (tenor).

Na realizację pięciu koncertów Parafia pw. ścięcia św. Jan Chrzciciela w Chojnicach pozyskała grant w wysokości 75 tys. zł z Ministerstwa Kultury. - Żeby zrealizować ten projekt trzeba jeszcze dołożyć 25 tys. zł - mówi burmistrz Arseniusz Finster.

Ze względu na pandemię koronawirusa wydarzenie miało mieć jedynie charakter transmisji online, jednak po zniesieniu części ograniczeń koncerty odbędą się przy udziale publiczności. - Oczywiście ze względu na reżim sanitarny będzie to ograniczona ilość osób, póki co maksymalnie 100. Na koncert trzeba będzie przyjść w maseczce - mówi Przemysław Woźniak z chojnickiej bazyliki. Darmowe wejściówki na pierwszy z koncertów tj. Największe przeboje muzyki barokowej wydawane będą w najbliższą środę  i czwartek (17-18.06) w godzinach 9-12 w biurze Promocji Regionu Chojnickiego. Jedna osoba może otrzymać jeden bilet. Kto pierwszy ten lepszy!

Terminy kolejnych koncertów to 5 lipca, 30 sierpnia, 20 września i 25 października. Nagrania z koncertów będą zamieszczane w sieci, w tym na naszym portalu, siedem dni po wydarzeniu.

- Chojniczanie i nie tylko, bo transmisja będzie w sieci, będą zadowoleni z realizacji tego projektu - mówi włodarz Chojnic.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl