Strona główna

Wysokość pożyczki – dopasuj ją do potrzeb

Wysokość pożyczki – dopasuj ją do potrzeb

2020-06-08 11:59:25  | 

Pożyczka to dogodne rozwiązanie, przydatne w nagłej finansowej potrzebie lub przy dokonywaniu wymarzonego zakupu. Żeby okazała się korzystna, konieczne jest planowanie i dopasowanie jej do naszych możliwości. Jak to zrobić i co może nam w tym pomóc? Sprawdź, jak wybrać dopasowaną pożyczkę.


Oceń swoje możliwości

Pierwszym krokiem  do prawidłowego oszacowania naszych pożyczkowych potrzeb, jest dokładne przyjrzenie się domowym finansom i ocena naszych możliwości. Pożyczka ma stanowić pomoc w zakupie lub realizacji konkretnego planu – odpowiednio dopasowana nie będzie obciążeniem dla domowego budżetu.

Jak w takim razie ją zaplanować? Zacznijmy od ustalenia miesięcznych wpływów, jakie trafiają do naszego portfela. To suma naszych przychodów, którą będziemy dysponować przez najbliższe 30 dni. Od tej kwoty odejmijmy niezbędne wydatki – stałe opłaty, których dokonujemy co miesiąc. Wliczają się do nich czynsz, rachunki, abonament telefoniczny i internetowy, spłata zobowiązań itp. W obliczeniach uwzględnijmy także przybliżone wydatki na jedzenie, benzynę itp. W ten sposób uzyskamy przybliżony obraz naszych możliwości finansowych. To kwota, z której będziemy musieli wygospodarować pieniądze na spłatę zobowiązania.

Określ cel zakupu

Określenie celu pożyczki to bardzo ważny aspekt zaciągania zobowiązania finansowego. To przede wszystkim od niego zależy, czy wybrana oferta będzie dla nas opłacalna. W ten sposób możemy sfinansować wiele potrzeb – zakup telewizora, remont, kupno samochodu i wiele innych. Niezależnie od tego, na co wydamy zdobyte pieniądze, zaplanujmy wydatek, by uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

Określenie celu kredytowania pozwoli dobrać odpowiednią sumę pożyczki – w końcu wiemy, ile mamy oraz ile jeszcze potrzebujemy. W ten sposób unikniemy sytuacji, w której uzyskana pożyczka jest zbyt mała lub za duża.

Wbrew pozorom dodatkowe środki potrafią się bardzo szybko rozejść. Tym bardziej warto określić cel tych wydatków, by uniknąć sytuacji, w której wydamy pieniądze z pożyczki na rzeczy nieprzydatne i niepotrzebne.

Kalkulator kredytowy

Decydując się na ekspresową pożyczkę w Providencie, z łatwością dobierzemy wysokość zobowiązania do aktualnych potrzeb. Pomoże nam w tym kalkulator pożyczkowy dostępny na stronie. Jak to działa? Wystarczy ustalić, ile chcemy pożyczyć, a system automatycznie przeliczy optymalną wysokość oraz liczbę rat. Dzięki temu zyskujemy przejrzyste informacje na temat kosztów pożyczki oraz samej spłaty. Po ustaleniu odpowiadających warunków wystarczy wybrać opcję „złóż wniosek” i gotowe. Po wypełnieniu formularza pozostaje tylko czekać na pozytywną weryfikację i przelew środków.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl