Strona główna

140, 160 czy 180 cm? Wybieramy materace do łóżka podwójnego

140, 160 czy 180 cm? Wybieramy materace do łóżka podwójnego

2020-05-25 13:14:38  | 

Wybierając materac dla dwojga warto brać pod uwagę kilka czynników, szczególnie szerokość materaca.


Spokojny sen we dwoje

Wybierając materac do łóżka powinniśmy kierować się wieloma kryteriami - znaczenie mają wygoda snu, rehabilitacyjne właściwości materaca. Kiedy kupujemy materac dla dwojga, powinniśmy także brać pod uwagę zwyczaje partnera - to czy wierci się w nocy, jak często wstaje, w jakich pozycjach lubi spać.

Spanie z partnerem potrafi być wyzwaniem - jeśli osoba leżąca obok nas ma raczej niespokojny sen, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie wybudzać również nas. Zaburzenia snu, powodują z kolei poważne problemy w życiu codziennym - niedospani czujemy chroniczne zmęczenie, jesteśmy rozdrażnieni, mamy kłopoty z koncentracją i pamięcią. Jakie jest rozwiązanie tego problemu? Zacząć można od kupna odpowiedniego materaca. Lepszy model może zapewnić obojgu partnerom spokojniejszy, bardziej komfortowy sen. W jakie modele warto inwestować? Znaczenie mają właściwości takie jak tłumienie drgań czy nacisk punktowy. Niebagatelne znaczenie ma także szerokość materaca.

Materac idealny dla pary

Szukając materaca dla pary, zacznijmy od znalezienia odpowiedniego rozmiaru. Standardowa długość materaca to 200 centymetrów. Jeśli chodzi o szerokość, przyjmuje się, że minimalna wartość, jaka pozwoli wyspać się dwóm osobom to 140 centymetrów. Na rynku jednak dostępne są różne modele - materace do łóżka 140x200materace do łóżka 160x200, czy też materace do łóżka 180x200. Dobór odpowiedniego modelu będzie w dużej mierze zależał też od ustawności sypialni, warto jednak pamiętać, że im szerszy materac tym większa swoboda ruchów. Model o szerokości 180 centymetrów powinien być wystarczający nawet jeśli nasz partner należy do osób bardzo wiercących się w nocy.

Warto jednak na ten problem spojrzeć bardziej kompleksowo i wziąć pod uwagę nie tylko rozmiar materaca. Być może nasz partner śpi niespokojnie, ponieważ nie może znaleźć wygodnej pozycji, w której nie odczuwa dolegliwości związanych z kręgosłupem. Warto zwrócić uwagę na modele takie jak Hilding Salsa wypełniony pianką Flexifoam. Dzięki nowoczesnej technologii, materac ten nadaje się idealnie dla osób, które mają problemy z kręgosłupem czy bólami mięśni - pianka wspiera partie ciała w sposób jaki odpowiada konkretnym potrzebom. Wierzchnią warstwę wkładu materaca tworzy pianka Visco - jest to pianka termoelastyczna, która dopasowuje się do krzywizn anatomicznych ciała. Dzięki takiej konstrukcji, materac będzie znakomitym wyborem dla par - nawet jeśli partnerzy znacząco różnią się pod kątem wzrostu i wagi.

Kolejnym modelem, na który warto zwrócić uwagę jest SleepMed Supreme Plus. Jego charakterystyczną cechą jest doskonała wentylacja produktu - nadmiar wilgoci jest pochłaniany dzięki piance Celsius® - Waterlilly ®. Jeśli nasz partner należy do osób, które w nocy wytwarzają dużo ciepła, potrzebujemy albo więcej przestrzeni (a więc szerszego modelu materaca), albo produktu z zastosowaniem pianki absorbującej wilgoć.

Nawet najszerszy model materaca nie będzie rozwiązywał problemu wiercącego się obok partnera, jeśli drgania powodowane jego ruchami będą nas wybudzać. Dlatego też, przydatny jest materac, który minimalizuje nacisk, drgania. Na rynku dostępne są na przykład materace hybrydowe marki Curem, łączące w swojej konstrukcji pianki i sprężyny. Taka technologia zapewnia podparcie partiom ciała i stanowi idealne rozwiązanie dla par.

Wybór materaca dla par powinien być potraktowany potrzebami obu osób - warto zastanowić się nad jego szerokością i innymi cechami, które sprawią, że nasz sen będzie komfortowy i spokojny.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl