Strona główna

 Tym razem komputery trafią do uczniów z rodzin wielodzietnych

Tym razem komputery trafią do uczniów z rodzin wielodzietnych

2020-05-22 11:55:22  |  Agata Wiśniewska, fot. pexels.com

Miasto Chojnice pozyskało po raz drugi środki na zakup laptopów z programu "Zdalna szkoła" Ministerstwa Cyfryzacji. Za 125 tys. zł urząd zamierza kupić 48 urządzeń. Grupą dedykowaną są uczniowie z rodzin wielodzietnych i niepełnosprawni.


Przypomnijmy, w pierwszej edycji programu chojnicki ratusz wnioskował o maksymalną kwotę grantu tj. 100 tys. zł i taką też otrzymał. Za tę sumę zakupiono 36 komputerów, 21 z nich otrzymali uczniowie, 15 nauczyciele z placówek podległych miastu. Jak mówi Grzegorz Czarnowski dyrektor wydziału oświaty, taka ilość sprzętu, w przypadku naszych szkół, nie pozwoliła rozwiązać problemu nawet w 10 proc. W dalszym ciągu nie wszyscy uczniowie i nauczyciele posiadają elektroniczny sprzęt, który jest niezbędny do zdalnego nauczania.

W drugiej edycji programu zwiększono kwotę dofinansowania. Do Chojnic trafi 125 tys. zł. - Za te pieniądze kupimy kolejne 48 komputerów. Do szkół dostarczymy je na początku czerwca - informuje urzędnik. Szkoły wypożyczą laptopy uczniom i nauczycielom, przede wszystkim z uwzględnieniem uczniów z rodzin wielodzietnych i niepełnosprawnych. - 41 komputerów trafi do uczniów, 7 do nauczycieli - podaje Grzegorz Czarnowski.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl