Strona główna

Najpiękniejsza wieś otrzyma 30 tys. zł, a najpiękniejsza zagroda 5 tys. zł

Najpiękniejsza wieś otrzyma 30 tys. zł, a najpiękniejsza zagroda 5 tys. zł

2020-05-17 12:19:39  |  Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Nowe terminy obowiązują we wszystkich etapach konkursu. Nie będzie też wizyt wojewódzkiej komisji konkursowej w nominowanych wsiach. Wszystko w związku z epidemią Covid-19. Kandydatów do etapu powiatowego będzie można zgłaszać do 30 czerwca 2020 r.

Nowe terminy

Wyniki konkursu mają być ogłoszone do 31 sierpnia. – Wiem, że konkurs cieszy się dużą popularnością. Dlatego, żeby w tym ciężkim czasie pandemii ułatwić zainteresowanym wsiom oraz gospodarzom udział w tym plebiscycie, zdecydowaliśmy o zmianie regulaminu i wydłużeniu terminów zgłoszeń – mówi Józef Sarnowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego. I tak, komisje gminne do 30 czerwca 2020 r. mogą zgłaszać laureatów etapu gminnego do etapu powiatowego. – Z kolei komisje powiatowe wyłonią laureatów do 31 lipca a prezentacje multimedialne przedstawiające zwycięzców prześlą do 31 lipca komisji wojewódzkiej. Prezentacje trzeba przesłać za pośrednictwem platformy ePUAP – wyjaśnia Sarnowski. Jest to bardzo ważne bo z uwagi na sytuację epidemiologiczną w tym roku komisja wojewódzka nie będzie odwiedzać nominowanych. – Ocena kandydatów będzie dokonana tylko na podstawie przesłanej dokumentacji. Ocena oraz protokół zostanie sporządzony do 31 sierpnia 2020 r. – opisuje

 

Piękna Wieś Pomorska

Wybory najpiękniejszej wsi i zagrody w województwie pomorskim to już tradycja. – Konkurs służy poprawie estetyki i stanu środowiska pomorskich wsi i zagród, których mieszkańcy wykazują się gospodarnością oraz działaniami na rzecz ochrony i pielęgnacji dziedzictwa kulturowego i kształtowania krajobrazu naturalnego – wyjaśnia Sarnowski. Każdego roku wybierana jest najpiękniejsza wieś i najpiękniejsza zagroda. – Tylko w ubiegłym roku w plebiscycie rywalizowało 12 wsi oraz 14 zagród. Wybór był bardzo trudny, bo każda była piękna, ale ostatecznie wygrało Lubieszewo w gminie Nowy Drów Gdański oraz zagroda państwa Szczepańskich z Żabna koło Brus – podkreśla. Ta najpiękniejsza wieś otrzyma 30 tys. zł., a najpiękniejsza zagroda 5 tys. zł.

Zobacz: aktualny regulamin konkursu

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl