Strona główna

Zmiana krajobrazu przy ul. Młodzieżowej

Zmiana krajobrazu przy ul. Młodzieżowej

2020-05-14 16:22:08  |  Agata Wiśniewska

Po czterech  miesiącach od rozpoczęcia prac przy modernizacji miejskiego targowiska na placu przy ul. Młodzieżowej stanęła stalowa konstrukcja.

fot. nadesłane

Na miejskim targowisku wykonane zostały już prace ziemne obejmujące przebudowę instalacji wod.-kan., ciepłowniczej i energetycznej. W ciągu ostatnich dwóch tygodni stawiana była metalowa konstrukcja. - Pogoda trochę szwankuje, ale konstrukcja już prawie skończona - mówił w poniedziałek (11.05) Andrzej Gappa ze Zrembu nadzorujący montaż wielkiej wiaty. Konstrukcja wykonana w chojnickim zakładzie waży około 120 ton. W najbliższych dniach potrwają jeszcze prace wykończeniowe przy wiacie. Za tydzień rozpocznie się montaż dachu. Przypomnijmy ten wykonany będzie z blachy, znajdą się w nim też świetliki, które wpuszczą na rynek światło.

- Od przyszłego tygodnia będziemy chcieli dokończyć podlewki pod słupami stalowymi i wchodzimy w nawierzchnię z robotami brukarskimi - przyznaje Maciej Nitka, kierownik budowy z firmy Marbruk realizującej inwestycją za 5,4 mln zł.Ostatnim etapem prac przy ul. Młodzieżowej będzie dyslokacja pawilonów handlowych. - Tym razem zajmie nam to więcej czasu, bo będziemy robić to pod dachem i na nowej nawierzchni, której nie chcemy uszkodzić - mówi Maciej Nitka.

Na chwilę obecną termin realizacji inwestycji, tj. koniec sierpnia br., nie jest zagrożony.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl