Strona główna

Aktualne zasady udostępniania zbiorów

Aktualne zasady udostępniania zbiorów

2020-05-13 10:50:37  |  Miejska Biblioteka Publiczna

W trosce o bezpieczeństwo czytelników oraz pracowników wprowadzone zostały zmiany w przebywaniu w przestrzeni biblioteki. Wejście jest jedynie od strony ul. Okrężnej, a wewnątrz biblioteki można poruszać się tylko po wyznaczonych trasach.


Czytelnicy, którzy chcą zwrócić bądź wypożyczyć zbiory biblioteczne muszą przebywać w bibliotece w maseczkach i rękawiczkach. Po wejściu do budynku są zobowiązani do zdezynfekowania rąk znajdującym się tam płynem dezynfekującym. W poszczególnych działach są wyznaczone miejscach dla czytelników.

Książki i inne zbiory można zwrócić i wypożyczyć jedynie przy ladzie, nie ma wolnego dostępu do półek. W wypożyczalniach może przebywać określona liczba osób, w zależności od wielkości pomieszczenia, z zachowaniem dystansu społecznego. Zgodnie z zaleceniami BN wszystkie zbiory po powrocie do biblioteki są poddane trzydniowej kwarantannie, dopiero po tym terminie mogą być ponownie wypożyczane.

Ponadto biblioteka nie świadczy usług ksero, nie ma również dostępu do internetu dla czytelników, nie przyjmuje też darów od czytelników. Zmieniły się także godziny otwarcia.

Miejska Biblioteka Publiczna będzie dokładała wszelkich starań, aby pracownicy i czytelnicy mogli czuć się bezpiecznie. Jeśli jednak ktoś z czytelników będzie miał wątpliwości, że podjęte przez bibliotekę działania niewystarczająco zabezpieczają przed koronawirusem, to może tylko zwrócić wypożyczone książki i powstrzymać się przed wyborem i wypożyczeniem nowej lektury. Sytuacja w placówce będzie monitorowana na bieżąco i w przypadku potrzeby zmian w procedurach, będą one wdrażane.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl