Strona główna

Polowa izba przyjęć także dla ciężarnych

Polowa izba przyjęć także dla ciężarnych

2020-05-13 08:43:23  |  Agata Wiśniewska, fot. Shutterstock

Panie zgłaszające się do porodu, o ile nie są w zaawansowanej akcji porodowej, powinny przejść wywiad epidemiologiczny w polowej izbie przyjęć.

Z początkiem maja wszyscy pacjenci zgłaszający się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej a także Rehabilitacji zobligowani są w pierwszej kolejności zgłosić się do polowej izby przyjęć zlokalizowanej w kontenerze znajdującym się na parkingu po prawej stronie od podjazdu dla karetek, gdzie przeprowadzany jest wywiad epidemiologiczny. Te wytyczne dotyczą również pań w końcówce ciąży. - Wywiad epidemiologiczny trwa około 1-2 minut. Panie, które przychodzą do porodu, to są z reguły panie, które przychodzą na swoich nogach. Przechodzą triaż w polowej izbie przyjęć, po czym zgłaszają się do oddziału położniczego - mówi Piotr Wroński zastępca dyrektora ds. medycznych w Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach

Maciej Polasik, dyrektor chojnickiej lecznicy zaznacza, że polowa izba przyjęć to miejsce przyjazne pacjentowi, ogrzewane. - Osoby w stanie pilnym, wymagającym natychmiastowej interwencji trafiają od razu do szpitala, ale w stanie stabilnym najpierw do polowej izby przyjęć. To jest kilka minut czekania. Podkreślam jeszcze raz, że w nagłych przypadkach pacjent znajdzie się w szpitalu z pominięciem polowej izby przyjęć. Wtedy wywiad epidemiologiczny robiony jest już w budynku szpitala - dodaje szefujący placówce przy ul. Leśnej wskazując na podjazd dla karetek.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl