Strona główna

Zatrzymany nietrzeźwy kierujący z obowiązującym zakazem

Zatrzymany nietrzeźwy kierujący z obowiązującym zakazem

2020-05-08 12:54:47  |  KPP Chojnice

Policjanci z Czerska zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 56-latek wsiadł za kierownicę volkswagena, mając prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu i orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. W najbliższym czasie mieszkaniec gminy Czersk usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwo. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku  dzisiaj kilka minut przed godzina 11:00 na ul. Starego Urzędu zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. W trakcie czynności alkomat wykazał prawie promil alkoholu w organizmie. Kiedy policjanci sprawdzili zatrzymanego w policyjnym systemie okazało się, że posiada on  zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje do sierpnia 2021 roku.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego, za co grozi kara do 5 lat więzienia.

Apelujemy  do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl