Strona główna

Areszt za kierowanie pod wpływem alkoholu i groźby wobec sąsiadów

Areszt za kierowanie pod wpływem alkoholu i groźby wobec sąsiadów

2020-05-07 12:10:21  |  KPP Chojnice

Niespełna trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca opla zatrzymany na jednej z ulic w Lichnowach przez chojnickich funkcjonariuszy. Jest to jego czwarte zatrzymanie pod wpływem alkoholu w ciągu trzech miesięcy. Podczas poprzednich kontroli miał od 1,5 do 2 promili alkoholu. Ponadto kierujący który posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, nie tylko prowadził auto pod wpływem alkoholu, ale także groził pozbawieniem życia swoim sąsiadom. Decyzją sądu mężczyzna na dwa miesiące trafił do aresztu. Teraz sąd podejmie decyzję wobec aresztowanego 35-latka.


Niespełna trzy promile alkoholu miał kierujący osobowym oplem 35-latek zatrzymany przez policjantów z Chojnic. Jest to czwarty raz, kiedy kierujący został wyeliminowany z ruchu przez  funkcjonariuszy. Wcześniej w ciągu ostatnich trzech miesięcy został zatrzymany do kontroli w różnych miejscowościach w na terenie gminy Chojnice. Wówczas w organizmie miał od 1,5 do 2 promili alkoholu.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 35-latkowi, a sąd zdecydował o dwumiesięcznym areszcie dla mężczyzny. Kierujący we wszystkich przypadkach prowadzenia pojazdu nie tylko był pod znacznym wpływem alkoholu, ale również złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Lekceważenie wyroków sądu oraz przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim ogromne zagrożenie jakie stwarzał dla innych użytkowników dróg wsiadając za kierownicę w stanie nietrzeźwości daje wysokie prawdopodobieństwo iż mężczyznę czeka kara bezwzględnego pozbawienia wolności. Ponadto ten sam mężczyzna w dniu, kiedy ostatni raz został zatrzymany przez stróżów prawa nie tylko popełnił kolejne przestępstwo drogowe, ale również groził pozbawieniem życia dwóm swoim sąsiadom.

W przeszłości podejrzany, mieszkaniec gminy Chojnice wielokrotnie łamał zarówno zakazy prowadzenia pojazdów jak i poruszał się pod wpływem alkoholu pojazdami. Z tego powodu już wcześniej trafił do zakładu karnego na ponad 10 miesięcy. To również może mieć wpływ na wyrok jaki zapadnie wobec kierującego za czyny, które popełnił przez ostatnie trzy miesiące.

W tej sytuacji mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia za niestosowanie się do wyroków sądu oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Podejrzany odpowie także za przestępstwa, których dopuścił się wobec sąsiadów za które grozi kara do 2 lat więzienia.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl