Strona główna

Policjant po służbie zatrzymał sklepowego złodzieja

Policjant po służbie zatrzymał sklepowego złodzieja

2020-04-30 10:05:01  |  KPP Chojnice

Policjant w czasie wolnym zatrzymał 40-letniego mężczyznę, który ukradł kawę z jednego z chojnickich marketów. Po krótkim pościgu funkcjonariusz złapał sprawcę i przekazał przejeżdżającemu w tym czasie obok sklepu patrolowi. Odzyskany towar wrócił do sklepu, a złodzieja ukarano mandatem karnym.


Wczoraj po południu st. asp. Przemysław Głomski, który na co dzień pracuje jako technik kryminalistyki w  Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach, w czasie wolnym wybierał się na zakupy do jednego z chojnickich marketów. W trakcie zakupów usłyszał krzyk ekspedientek- łapać złodzieja. Funkcjonariusz zaraz zauważył jak zakapturzony mężczyzna wybiega ze sklepu ze skradzionym łupem. Pomimo tego, że sytuacja była bardzo dynamiczna funkcjonariusz bez wahania podjął pościg zatrzymując sprawcę na przysklepowym parkingu. Całe zdarzenie zauważył przejeżdżający w tym czasie inny patrol policji, któremu zatrzymany mężczyzna został przekazany.

Zatrzymanym okazał się 40-letni mieszkaniec Chojnic, który jest policjantom znany z innych interwencji. Mężczyzna ukradł z półki sklepowej kawę. Odzyskany przez policjanta towar w stanie nienaruszonym został przekazany przedstawicielowi sklepu. Sprawca został ukarany grzywną w drodze mandatu karnego. Funkcjonariusze ustalają teraz czy to jedyna kradzież, której się dopuścił.

Wzorowa postawa chojnickiego policjanta potwierdza regułę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl