Strona główna

Trwa budowa ul. Winogronowej i Czereśniowej w Chojnicach

Trwa budowa ul. Winogronowej i Czereśniowej w Chojnicach

2020-04-20 09:20:50  |  Agata Wiśniewska

Do budowy nasypu, na którym powstanie nowy odcinek ul. Czereśniowej zużyto już 30 tysięcy ton piasku, a to jeszcze nie koniec wielkiego zwożenia. Równolegle prace trwają także przy budowie ul. Winogronowej. Termin zakończenia inwestycji to listopad br.


Budowę ul. Winogronowej i Czereśniowej realizuje firma Marbruk za 6,7 mln zł. Miasto na inwestycję pozyskało 50 proc. dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach budowy ulic drogi częściowo zmienią swój przebieg. Powstanie nowe włączenie do ul. Leśnej i Strzeleckiej.

- Niespodzianek jako takich przy realizacji inwestycji na razie nie ma - mówi Krzysztof Konieczny kierownik budowy. Na 200 metrowym odcinku ul. Winogronowej, od ul. Leśnej do ronda przy szpitalu, wykonana została już kanalizacja deszczowa, korytowanie ze stabilizacją i podbudowa. Roboty brukarskie rozpoczną się pod koniec kwietnia. W tym tygodniu natomiast na wysokości szpitala rozpoczną się roboty elektryczne i przebudowa gazociągu.

Po przebudowie ul. Winogronowej do dyspozycji pieszych będą chodniki po obu stronach jezdni. Od strony szpitala powstanie także ścieżka rowerowa. Trakty dla pieszych i rowerzystów zostaną wykonane z masy asfaltowej.

Jeśli chodzi o prace na terenie byłej żwirowni nasyp jest wykonany w 80 proc. - Na całości długości jest kolektor deszczowy. W kolejnym etapie przystąpimy do korytowania i profilowania pod drogę - zdradza Krzysztof Konieczny. Jak na razie do budowy nasypu zużyto 30 tysięcy ton ziemi. - Jeszcze będzie potrzeba około 8 tysięcy - szacuje kierownik budowy.Wiadomo już, że odcinek ul. Winogronowej wyłączony z ruchu od połowy lutego nie zostanie udostępniony kierowcom w czerwcu. -  Raczej nastąpi tutaj przesunięcie o około miesiąc - przyznaje Konieczny.

W przypadku ulicy Czereśniowej chodnik zostanie pobudowany po stronie zabudowań, po przeciwnej zaś ciąg pieszo- rowerowy. Trakt dla pieszych i rowerzystów pojawi się także po jednej ze stron łącznika.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl