Strona główna

Zaczynamy akcję rozdawania maseczek mieszkańcom gminy Czersk

Zaczynamy akcję rozdawania maseczek mieszkańcom gminy Czersk

2020-04-15 14:08:11  |  UM Czersk

Wystartowała akcja rozwożenia maseczek do naszych mieszkańców. Wszystkie osoby, które zgłaszały się do sołtysów i przewodniczących osiedli, prosimy o wzmożoną czujność. Przed Państwa posesją lub drzwiami mogą się pojawić strażacy czy wolontariusze. Prosimy o odbiór maseczek z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.


Ruszyła pierwsza tura rozdawania mieszkańcom gminy Czersk maseczek. W ciągu najbliższych dni rozdysponujemy kilka tysięcy sztuk. Od środy rana pakujemy je i rozwozimy. W akcję zaangażował się burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski, który pomagał pakować środki ochrony osobistej.

Po raz kolejny okazuje się, że w trudnym czasie możemy na siebie liczyć. Dziękuję wszystkim za przyłączenie się do akcji związanej z zakupami, produkcją i rozwożeniem maseczek. Podziękowania należą się naszym firmom, wolontariuszom, strażakom czy sołtysom i przewodniczącym osiedli, którzy zaangażowali się osobiście w tę inicjatywę – mówi wiceburmistrz Bogumiła Ropińska.

Od środy rozwozimy maseczki, które przekazały nam firmy Pen Pol Import-Export Adam Karczyński, Bank Spółdzielczy w Czersku, Piekarnia-Cukiernia „MAGDALENKA” Łukasz Sobieraj, SPR Polska sp. z.o.o., „DOM CHLEBA” Tomasz Pruski, Przedsiębiorstwo Handlowe „EWiTA” Ewa Lipska oraz stowarzyszenie Dla Naszej Gminy.

Maseczki, które trafiają do mieszkańców są wielokrotnego użytku. Można je prać oraz odkażać poprzez przeprasowanie.

To jednak nie wszystko. Gmina Czersk już wcześniej kupiła materiał na kolejne cztery tysiące maseczek. Został on pocięty w firmie Mirex II w Malachinie. Prototypy maseczek uszyły nam nasze lokalna krawcowe Dorota Wiśniewska z Natalią Wiśniewską z pracowni Sercem Podszyte. Materiały trafiają już do naszych wolontariuszy, którzy szyjną kolejne partie środków ochrony.

Mieszkańców, którzy jeszcze nie otrzymali maseczki, prosimy są o kontakt ze swoim sołtysem lub przewodniczącym osiedla. Pełna lista adresów znajduje się pod tym linkiem.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl