Strona główna

Autografy w zbiorach biblioteki

Autografy w zbiorach biblioteki

2020-04-07 13:47:31  |  Miejska Biblioteka Publiczna

Biblioteka zamknięta dla czytelników jest miejscem pracy wewnętrznej. Na jakiś czas (oby jak najkrótszy) skończyły się zajęcia czytelnicze dla przedszkoli i szkół, warsztaty, wyjścia bibliotekarzy promujące książkę i czytelnictwo na zewnątrz, a także spotkania autorskie. Nie mogą być one prowadzone w formie, do której wszyscy przywykliśmy.


Jak już wiecie kodujemy, poprawiamy opisy katalogowe, porządkujemy księgozbiór, przygotowujemy dla Was kolejny numer „Kwartalnika Chojnickiego”, ale brakuje nam kontaktu z czytelnikami. To właśnie dzięki Wam istniejemy. Brakuje nam rozmów, wymiany myśli i pobudzających do działania dyskusji. Chcąc zachować z Wami kontakt, drodzy czytelnicy, postanowiliśmy pokazać wpisy i dedykacje pozostawione na książkach przez autorów, ilustratorów i tłumaczy, którzy mieli okazję odwiedzać nas na spotkaniach w bibliotece i nie tylko. Być może ktoś z Was był na spotkaniu u nas, a może w zupełnie innym mieście.

Zachęcamy do zaglądania i wspominania. Dwa razy w tygodniu pojawiać się będą nowe wpisy, a przy okazji przedstawiać będziemy autora, tłumacza lub ilustratora, który wpis ten pozostawił.

Grzegorz Kasdepke - twórca książek dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy, dziennikarz. Były redaktor naczelny magazynu dla dzieci „Świerszczyk”. Jest jednym z najbardziej poczytnych autorów książek dla najmłodszych. Niemal wszystkie jego książki zyskały status bestsellera. Zdobywca wielu nagród m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, Edukacja XXI, Nagrody BETA, Nagrody im. Kallimacha, Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i in. Jego książki weszły do kanonu lektur szkolnych, a Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” uznała jego książkę „Detektyw Pozytywka” za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady.


Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach miała okazję gościć Pana Grzegorza dwa razy w swoich progach. Raz 11 września 2009 r. w ramach „Pomorskich spotkań – z książką na walizkach”, zorganizowanych wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku, oraz 10 marca 2011 r. w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki współfinansowanego przez Instytut Książki

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl