Strona główna

Na co zwrócić uwagę wybierając materac dziecięcy?

Na co zwrócić uwagę wybierając materac dziecięcy?

2020-04-07 12:15:10  | 

Wybierając materac dla dziecka, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych kryteriów. Zakup materaca należy poprzedzić odpowiednim researchem. Zadbaj o zdrowie swojego malucha i sprawdź, czym kierować się podczas zakupu produktu.


Czym kierować się podczas wyboru materaca dla dziecka?

Materac to jeden z podstawowych produktów, które znajdują się w sypialni dorosłych, jak i dzieci. Bez wątpienia zakup materaca jest inwestycją na długie lata. Odpowiednie dobranie produktu ma duży wpływ na zachowanie nie tylko dobrego samopoczucia, ale przede wszystkim zdrowia. Najlepsze materace wykonane są z wysokiej jakości produktu. Podczas zakupu nie kierujmy się ceną. Zrezygnujmy również z zakupu używanego materaca. Produkt powinien być dopasowany indywidualnie do potrzeb każdego z nas, zwłaszcza dziecka. Wybierając materac dla naszej pociechy, powinniśmy kierować się nieco innymi kryteriami niż w przypadku doboru produktu dla osoby dorosłej, w której zwracamy szczególną uwagę na wzrost i wagę użytkownika.

W przypadku materacy dziecięcych nie sprawdzi się wybieranie materaca ze względu na jego twardość. Dziecko z roku na rok rośnie i zmienia dość szybko swoją wagę. Najlepszym produktem są materace posiadające jedną strefę twardości na całej swojej powierzchni. Wybierajmy spośród renomowanych firm oferujących certyfikowane produkty, spełniające wszystkie wymogi. Dzięki temu możemy mieć pewność, że są w 100% bezpieczne dla dziecka. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup materaca piankowego, który dopasuje się do kształtu ciała. Materac Hilding safty smyk zapewnia odpowiednią higienę i maksymalny komfort snu. Co więcej, posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, potwierdzającego najwyższą jakość produktu.

Właściwości materaca – na co zwracać szczególną uwagę?

Jeżeli jesteśmy w trakcie zakupu materaca, zwróćmy szczególną uwagę na właściwości produktu. Materac dziecięcy powinien być dopasowany indywidualnie do użytkownika. W przypadku materaca dla dzieci z alergią warto zwrócić szczególną uwagę na właściwości antyalergiczne. Materace przeciwalergiczne hamują rozwój bakterii i innych szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Ciekawym rozwiązaniem dostępnym w sklepach online są dwustronne materace umożliwiające wybór podłoża idealnie dopasowanego do potrzeb dziecka. Warto stawiać na produkty, które będziemy mogli bez problemu wyprać. Informacje o możliwości prania znajdują się na metce. W sklepie online znajdziemy również propozycje ciekawych, kolorowych pokrowców, które mogą spodobać się maluchowi.

Zadbaj o kręgosłup dziecka

U niektórych dzieci można zauważyć powiększające się wady postawy, które mogą być spowodowane brakiem aktywności fizycznej czy nawet noszeniem zbyt ciężkich plecaków. Odpowiedni materac pomoże nam zadbać o odpowiednią postawę u dziecka. Warto zaznaczyć, że wpłynie on pozytywnie również na jego codzienne samopoczucie i zdrowie. Dzięki temu dziecko wstanie wyspane i chętniej wybierze się na zajęcia szkolne. Powierzchnia materaca powinna być elastyczna i dopasowana do ciała dziecka. Ważne, aby ciało nie zapadało się zbyt mocno w materac. Jednocześnie należy zwrócić uwagę, aby podłoże nie było zbyt twarde. Jeżeli nasza pociecha nie odczuwa żadnych większych dolegliwości związanych z bólem pleców, warto zawczasu zapobiegać ich powstawaniu.

Nie wiesz jak urządzić pokój dla dziecka z wadą postawy? Koniecznie zapoznaj się z artykułem: ”jak dbać o kręgosłup”.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl