Strona główna

Złodzieje motocykla zatrzymani przez kryminalnych

Złodzieje motocykla zatrzymani przez kryminalnych

2020-04-01 12:38:13  |  oprac. red., fot. KPP Chojnice

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali 16 i 19 latka podejrzewanych o dokonanie kradzieży motocykla typu cross. Zatrzymany 19-latek usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego, o jego dalszym losie decydować będzie Sąd Rodzinny.


Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku dzisiaj w nocy zatrzymali 16 i 19 - latka podejrzewanych o dokonanie kradzieży na terenie jednej z wsi w gminie Czersk. Sprawcy ukradli motocykl z budynku gospodarczego. Do zdarzenia doszło z poniedziałku na wtorek (30 - 31.03.br) w nocy o czym poinformował policjantów wczoraj ok. 6:00 rano właściciel skradzionego pojazdu.

Natychmiast po przyjęciu zawiadomienia i ustaleniu niezbędnych informacji policjanci wydziału kryminalnego natychmiast zajęli się tą sprawą. Celem mundurowych było szybkie ustalenie sprawcy, bądź sprawców tego przestępstwa oraz odzyskanie skradzionego motocykla.

- Dzięki doświadczeniu czerskich policjantów, którzy wnikliwie przeanalizowali zebrany materiał dowodowy, a także ich ustalenia operacyjne doprowadziły śledczych na teren województwa wielkopolskiego, gdzie kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 16 i 19 lat. Policjanci w trakcie przeszukań posesji, na jednej z nich zauważyli ślady motocykla co doprowadziło ich do kompleksu leśnego, gdzie znaleźli skradziony motocykl. Pojazd wartości 8 tys. złotych już wrócił do swojego właściciela - informuje sierż. sztab. Justyna Przytarska oficer prasowy chojnickiej policji.

Zatrzymani to  mieszkańcy powiatu pilskiego. - 19-latek usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa, za które grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego, o jego dalszym losie decydować będzie Sąd Rodzinny - mówi policjantka.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl