Strona główna

Miasto i ZGM nie będą pobierać czynszu od swoich najemców

Miasto i ZGM nie będą pobierać czynszu od swoich najemców

2020-04-01 10:09:34  |  Agata Wiśniewska

Chodzi o osoby fizyczne i prawne, które ze względu na koronawirusa zostały zmuszone do wstrzymania działalności gospodarczej.  - Chciałabym dotrzeć do tych osób i je uspokoić, nie chcemy od was czynszu w obecnej sytuacji - mówi burmistrz Arseniusz Finster. Aby zostać zwolnionym z opłaty należy złożyć stosowny wniosek.Po wprowadzeniu kolejnych ograniczeń w związku z koronawirusem od dzisiaj (1.04) w Polsce zawieszona zostaje działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuażu. Wcześniej ograniczono działalność restauracji do zamówień na wynos. Chojnice podobnie jak inne polskie miasta w obliczu epidemii zamarły.  Na ulicach pojedynczy ludzie, puste parkingi a na drzwiach sklepów i punktów usług kartki z informacją, że "zamknięte" albo o maksymalnej ilości klientów mogących przebywać w lokalu.  Ludzie boją się nie tylko o swoje zdrowie. Przyszłość w czasach zarazy rysuje się bardzo niepewnie.

Uspokoić skołatane nerwy prowadzących działalność na zasobach miejskich spieszy burmistrz Arseniusz Finster. - Podjęliśmy decyzję jako zgromadzenie wspólników Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, że osoby fizyczne i osoby prawne, które dzierżawią od nas nieruchomości i prowadzą działalność gospodarczą, którą na skutek tej epidemii musieli niejako zawiesić zostają zwolnione z czynszu. To samo dotyczy nieruchomości miasta Chojnice, które dzierżawimy też osobom fizycznym i prawnym, które prowadzą działalność. Warunkiem umorzenia tego czynszu jest brak prowadzenia działalności gospodarczej, takich sytuacji obecnie mamy multum - informuje burmistrz.

Na takie stanowisko urzędu najemcy mogą liczyć przez cały czas trwania epidemii.

Chcący skorzystać ze zwolnienia z czynszu muszą złożyć stosowny wniosek do urzędu miejskiego albo ZGM-u. Może być drogą elektroniczną.

Miesięcznie ZGM notuje 70 tys. zł wpływu z czynszu, w przypadku miasta jest to kwota około 30 tys. zł.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl