Strona główna

W bibliotece rozpoczął się kurs komputerowy dla seniorów

W bibliotece rozpoczął się kurs komputerowy dla seniorów

2020-03-10 13:14:12  |  MBP

Kolejna grupa seniorów, chcących nauczyć się podstawowej obsługi komputera i korzystania z internetu, rozpoczęła we wtorek 10 marca 2020 roku zajęcia komputerowe w Mediatece.


Ten dział Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach co roku organizuje bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów, którzy zaczynają swoją przygodę z komputerem. Szkolenie obejmuje 10 jednogodzinnych spotkań raz w tygodniu, we wtorek. Zajęcia prowadzą bibliotekarki Mediateki. Kursanci nauczą się włączać komputer, dowiedzą się z czego on się składa i nabędą umiejętność posługiwania się klawiaturą oraz myszką. Poznają edytor tekstu, nauczą się wyszukiwania informacji w internecie czy korzystania z portali społecznościowych.

W pierwszych zajęciach wzięło udział sześciu seniorów. Jak mówili, do tej pory niewiele sami potrafili zrobić w laptopie, musieli prosić kogoś o pomoc np. przy płaceniu rachunków przez internet. Niektórzy przyznali, że w ogóle nie potrafią się nim posługiwać. Jak się okazało, często dzieci i wnukowie mobilizowali ich do zapisania się na kurs komputerowy.

W kursie w bibliotece może wziąć udział maksymalnie 10 osób, są więc jeszcze wolne cztery miejsca. Chętni mogą się zgłosić do Mediateki, tak żeby już uczestniczyć w kolejnych zajęciach 17 marca.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl