Strona główna

'Idę, jadę - jestem widoczny' - akcja edukacyjna chojnickiej policji

'Idę, jadę - jestem widoczny' - akcja edukacyjna chojnickiej policji

2020-02-21 12:27:02  |  KPP Chojnice

Policjanci z chojnickiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Charzykowach, aby w ramach prowadzonej akcji: "Idę, Jadę - Jestem Widoczny”, przypomnieć im o bezpiecznym zachowaniu się na drodze. Celem tych działań jest kształtowanie prawidłowego zachowania w ruchu drogowym oraz uświadomienie młodzieży, jak ważne jest noszenie odblasków. Dzieci podczas zajęć ćwiczyły przechodzenie przez ulicę oraz odpowiadały na pytania przygotowane przez policjantów.


W lewo, w prawo i znów w lewo... dopiero wtedy przechodzimy przez ulicę i tylko w oznakowanym miejscu” - przypominali przedszkolakom policjanci z chojnickiej komendy. W edukacyjnej pogadance, którą przeprowadzili, udział wzięli uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej  w Charzykowach. „Pierwszaki” uczyły się prawidłowego zachowania na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Policjanci tłumaczyli ważną zasadę, polegającą na ograniczonym zaufaniu do innych użytkowników drogi; zwracali uwagę, aby: „nawet na zielonym popatrzeć w obie strony”.Funkcjonariusze wyjaśniali dlaczego tak ważne jest stosowanie zasad ruchu drogowego i jakie niebezpieczeństwa czyhają na pieszych i rowerzystów, którzy lekceważą przepisy drogowe.  Po części teoretycznej przedszkolaki ćwiczyły swoje umiejętności pokazując i opowiadając policjantom w jaki sposób przechodzą przez jezdnię, a nagrodą za zaangażowanie były odblaskowe kamizelki ufundowane przez MC Donald`s. Policjanci tłumaczyli, czym są odblaski i do czego służą, a także w jakich miejscach na ubraniu najlepiej je nosić. Dzieci mogły zobaczyć w „magicznej tubie” jak widoczny jest pieszy poruszający się drogą, kiedy ma założony odblask.

 

Tego typu spotkania policjantów z uczniami szkół prowadzone będą cyklicznie również w innych placówkach oświatowych na terenie powiatu chojnickiego.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl