Strona główna

Oliwka nie ustaje w walce o sprawność

Oliwka nie ustaje w walce o sprawność

2020-02-07 11:31:03  |  Agata Wiśniewska

Operacja w Stanach Zjednoczonych postawiła chojniczankę na nogi. W wieku 12 lat Oliwka Stanka postawiła swoje pierwsze kroki. Zabiegów mających przywrócić sprawność w kończynach dziewczynki potrzebnych jest jednak więcej. Publikując po raz kolejny zdjęcie tej uśmiechniętej wojowniczki prosimy Państwa o wsparcie w formie 1 procenta podatku.Oliwka chorująca na artrogrypozę (wrodzona sztywność stawów) była wielokrotnie operowana. Przywrócić sprawność w kończynach próbowali zarówno polscy, jak i niemieccy lekarze. Operacje, zamiast pomóc dziewczynce, jeszcze bardziej ją okaleczyły.  Prawdziwego przełomu dokonali specjaliści z USA.

W listopadzie 2018 roku chojniczanka przeszła 2 operacje nóg  w Instytucie Ortopedii i Chorób Kręgosłupa w West Palm Beach, zaraz potem intensywną rehabilitację. Dwumiesięcznym pobyt za wielką wodą sprawił, że Oliwka zaczęła prostować i zginać nogi, jest w stanie poruszać się po mieszkaniu w chodziku. Każdy dzień dziewczynki poza szkołą wypełnia mozolna rehabilitacja. Nie jest ona bezbolesna, mimo to trudno przyłapać Oliwkę na braku uśmiechu. Ta mała wojowniczka nie zamierza się poddawać, ale aby przywrócić sprawność w kończynach potrzebna jest nie tylko jej ciężka praca. Konieczne są kolejne operacje u specjalistów, którzy już się sprawdzili. Na szczęście tym razem odbędzie się bez wielkiej podróży. Stopy  Oliwki Amerykanie chcą operować w warszawskiej klinice. Koszty zabiegów są horrendalne, dlatego też rodzina dziewczynki prosi o pomoc. Same stopy to pół miliona złotych.

Wesprzeć leczenie Oliwki Stanki można na stronach Siepomoga.pl i Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, a także oddając tzw. 1 proc. podatku - KRS: 0000037904, cel szczegółowy  Oliwia Stanka 7894.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl