Strona główna

Powiat rozdał granty

Powiat rozdał granty

2020-02-05 11:15:28  |  Agata Wiśniewska

Tegoroczna pula wynosi  230 tys. zł, z czego większa połowa przeznaczona jest na sport. Tutaj też było najwięcej aplikujących.

ChKŻ z najwyższym dofinansowaniem w sporcie.


- W tym roku przeznaczamy 230 tys. zł na organizacje pozarządowe. Podział kwot jest taki: 145 tys. zł kultura fizyczna , ekologia i ochrona zwierząt 10 tys. zł, kultura i sztuka 70 tys. zł, tu jest dość znaczny wzrost w porównaniu do lat ubiegłych - informuje starosta Marek Szczepański.

Po kolei. Z zakresu kultury fizycznej dotację przyznano na realizację 36 zadań. Największa kwotę przyznano Chojncikiemu Klubowi Żegrlarskiemu, tj. 22500 zł (w tym 14500 zł na szkolenie młodzieży i osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz 8 tys. zł na organizację imprez). 20 tys. zł otrzymała MKS Chojniczanka (15 tys. zł szkolenie dzieci z zakresu piłki nożnej i 5 tys. zł z zakresu lekkoatletyki). Trzeci jeśli chodzi o łączną wysokość pozyskanej dotacji jest ChKS Kolejarz. Na szkolenie dzieci i młodzieży, organizację cyklu turniejów piłki nożnej i XXVI Chojnickich Biegów Strażackich klub otrzymał 16 tys. zł. W sporcie najniższa przyznana dotacja wyniosła 800 zł.


Jeśli chodzi o kulturę i sztukę dotacje otrzymały 24 wnioski. Najwyższą kwotę tj. 10 tys. zł przyznano Fundacji Szarża pod Krojantami organizującej co roku inscenizację historyczną. Drugi pod względem kwot jest Dworek Polski. Stowarzyszenie na majówkę i Powiatowy Konkurs Kawiarenki Piosenki Polskiej otrzymało 9,5 tys. zł.  Skutecznie o środki aplikowało stowarzyszenie Centrum Kultury PODZIEMIA, które rozpoczęło swą działalność w końcówce października ubiegłego roku. Na organizację 5 wydarzeń kulturalnych otrzymało 8,5 tys. zł. Pomiędzy pozostałych wnioskujących rozdysponowano kwoty od 1 do 5 tys. zł.

Zadania z zakresu ekologii i ochrony zwierząt przy wsparciu z powiatu realizować będa dwa podmoty: Chojnicki Alarm dla Klimatu (1 tys. zł) i Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja (9 tys. zł).

NGOS-y mogą starać się jeszcze o wnioski o tzw. dofinansowanie na wkład własny - 5 tys. zł. Ogłoszony konkurs ma charakter otwarty do wyczerpania środków, jednak nie dłużej niż do 30 kwietnia 2020 r.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl