Pobiegli dla Zbyszka Wiśniewskiego i Chojnic

2020-02-03 11:51:36  |  Agata Wiśniewska

120 zawodników stanęło na starcie I biegu dla Zbyszka i Biegu z okazji powrotu Chojnic do Ojczyzny. Impreza odbyła się w minioną niedzielę (2.02) na terenie parku Tysiąclecia.

Liczba zawodników, która wzięła udział w I biegu dla Zbyszka i Biegu z okazji powrotu Chojnic do Ojczyzny przerosła oczekiwania organizatorów, tj. Sekcji biegowej Florian i Projektu Chojnicka Samorządność.  Na starcie 5-cio kilometrowego biegu zameldowało się 120 osób, 107 udało się bieg ukończyć. Sportowa rywalizacja tego dnia jednak nie była najważniejsza, chodziło o wspólne pokonanie trasy z myślą o niedawno zmarłym Zbyszku Wiśniewskim.  - Chcemy, aby pamięć o Zbyszku była wiecznie żywa -  mówił Hubert Szwankowski z Floriana. Jeszcze zanim biegacze wybiegli na parkowe aleje pomodlili się wspólnie za nestora chojnickich biegów. Odśpiewali także pierwszą zwrotkę hymnu Polski z okazji powrotu Chojnic do Ojczyzny.

5-cio kilometrowy odcinek jako pierwszy pokonał Mateusz Dajnowski (MKS Chojniczanka). Za nim na metę wbiegł Tomasz Kryzel reprezentujący Wikinga Rychnowy i Patryk Kosmalski z ChKŻ.

Wśród pań najszybsza była Karolina Szmaglińska (Florian). Dwa pozostałe miejsca na podium zajęły Monika Czapiewska (Totalnie biegnięci) i Anna Kosmalska.
Do uczestników wydarzenia powędrowały pamiątkowe medale. Najlepsi do domu zabrali także puchary. Poza tym uhonorowano najstarszego i najmłodszego uczestnika biegu. Zostali nimi 71-letni Zygmunt Popieliński i 13-letnia Natalia Olkowska.