Strona główna

I bieg dla Zbyszka i Bieg z okazji powrotu Chojnic do Ojczyzny

I bieg dla Zbyszka i Bieg z okazji powrotu Chojnic do Ojczyzny

2020-01-28 15:05:32  |  Tekst Agata Wiśniewska, fot. Anna Zajkowska

W najbliższą niedzielę (2.02) na wydarzenie zapraszają biegacze Floriana i Projekt Chojnicka Samorządność. Do pokonania dystans 5 km po miejskim zieleńcu.Członkowie sekcji biegowej Florian i inni mieszkańcy naszego regionu stawiający na aktywny wypoczynek, biegiem uczczą pamięć śp. Zbigniewa Wiśniewskiego. Nestor chojnickich biegów przegrał walkę z chorobą, kończąc swój ziemski bieg w wieku 83 lat.

- Zbyszek był najstarszym zawodnikiem Floriana, sekcja liczy już  36 lat, i jednocześnie najtwardszym. Jego odejście to dla nas bardzo bolesna strata. Coś się urwało - mówi Andrzej Górnowicz prezes Floriana.

Z myślą o swoim przyjacielu, ale i zbliżającej się setnej rocznicy powrotu Chojnic do Macierzy Florianie wraz ze Stowarzyszeniem Projekt Chojnicka Samorządność zapraszają do pokonania 5-cio kilometrowego dystansu w najbliższą niedzielę, tj. 2 lutego.

- Startujemy o godz. 15:00  w Parku Tysiąclecia, przy zodiakach. Do przebiegnięcia cztery kółka - mówi Andrzej Gronowicz. Zapisy bezpośrednio przed biegiem.

Na najlepszych zawodników, najstarszego i najmłodszego uczestnika wydarzenia czekać będą puchary. Do wszystkichtrafią zaś pamiątkowe medale (100 sztuk), woda i słodkie kalorie. Dzieci mogą wziąć udział w biegu pod opieką rodziców. Wpisowe to symboliczne 10 zł.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl