Strona główna

Rekordowy pobór krwi w Brusach

Rekordowy pobór krwi w Brusach

2019-11-28 14:02:10  |  Urząd Miejski w Brusach

 

Aż 36 osób zgłosiło się do mobilnego punktu poboru krwi podczas minionej akcji 26 listopada w Brusach.Akcje poboru krwi w Brusach są przeprowadzane regularnie co dwa miesiące. Organizatorem jest Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Brusach, który współpracuje z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku.

Każdy, kto wyraża chęć wsparcia krwiolecznictwa, przed oddaniem krwi w specjalnie przystosowanym do tego krwiobusie, zobowiązany jest do wypełnienia stosownego formularza dot. stanu zdrowia oraz do odbycia badania lekarskiego. Na podstawie tych czynności, w minionym listopadowym poborze krwi w Brusach, zakwalifikowano aż 33 osoby, które bez przeszkód mogły oddać krew. Uzyskano łącznie 14780 ml.

Podsumowanie wszystkich tegorocznych akcji poboru krwi oraz całej działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi z Brus, podczas którego spotkają się jego członkowie, odbędzie się w przyszłym tygodniu, 5 grudnia o godz. 18:00 w restauracji "Kaszubska". Podczas spotkania zostaną wręczone odznaczenia Honorowego Dawcy Krwi I, II i III stopnia oraz odznaczenia Honorowy Dawca Krwi - ZASŁUŻONY DLA ZDROWIA NARODU.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl