Strona główna

'Dziecko dla początkujących' na festiwalu w Gorzowie Wielkopolskim

'Dziecko dla początkujących' na festiwalu w Gorzowie Wielkopolskim

2019-11-04 08:14:27  |  ChCK

W dniach 26-27 października Chojnickie Studio Rapsodyczne zagrało w Gorzowie Wielkopolskim spektakl „Dziecko dla początkujących” z inspiracji powieścią Leszka Talki o tym samym tytule.Do konkursu głównego, po wcześniejszej kwalifikacji, wybrano osiem spektakli z różnych stron Polski. W jury zasiadały:
Józefa Zając-Jamróz – prof. nadzwyczajny PWST w Krakowie, aktorka, reżyser, laureatka festiwali teatrów jednego aktora i małych form teatralnych.
Wioleta Komar – aktorka, reżyser, pedagog. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie oraz New York Film Academy. Współpracowała z New York Theatre Workshop, Rattlestick Theater, La Mamą.
Iwona Konecka – jest absolwentką wiedzy o teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, a także Południowobałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego.

Spektakl podczas otwartych omówień z publicznością został wysoko oceniony przez członkinie jury - podkreślono profesjonalizm w każdym aspekcie. Tym samym jury postanowiło przyznać twórcom wyróżnienie. Jeszcze bardziej cieszy uznanie publiczności - w plebiscycie na najlepszy spektakl, „Dziecko dla początkujących” zajęło drugie miejsce.

Obsada: Piotr Rutkowski, Błażej Tachasiuk
Reżyseria: Grzegorz Szlanga

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl